Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Müjgan Gönül Fan Sitesi

HERKESİN GÖZÜ BİZDE..HERZAMAN ZİRVEDE

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Kemal Sunal filmlerin eleştirisi 2vdjggh
Kemal Sunal filmlerin eleştirisi K1bghf
Kemal Sunal filmlerin eleştirisi Svgcpx

Kemal Sunal filmlerin eleştirisi

YazarMesaj
anadolu
Üye
Üye
anadolu

Mesaj Sayısı : 196 Rep Gücü : 307 Başarı Sistemi : 6 Yaş : 38 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 30/10/08 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Kaplan Doğum tarihi : 20/02/86 Nerden : izmir

Kemal Sunal filmlerin eleştirisi Empty
MesajKonu: Kemal Sunal filmlerin eleştirisi   Kemal Sunal filmlerin eleştirisi EmptyPtsi Kas. 15, 2010 6:54 am

Konumuz şu : "Kemal Sunal Filmleri Dini Aşağılıyor mu ?"

Evet yanlış duymadınız. Kemal Sunal filmleri Dini aşağılıyor. Bu benim tezim ve tezimi ispatlamaya çalışacağım. Başlıklar altında inceleyeceğim.

1. İnek Şaban Meselesi
Zahire bakınca normal gibi duran bu isime şöyle yaklaşmak istiyorum. Şaban gibi mübarek bir ismi aranızda kim çocuğuna koymak ister ? Şahsen nefsimi yokluyorum. Ben bile istemiyorum. Peki Şaban isminden neden bu kadar nefret ediyoruz ? Oysa Şaban Ramazan ve Recep mübarek isim değiller mi ? Çok garip bir tesadüf(!) ile Şaban sürekli Kemal Sunal Ramazan Halit Akçatepe vs. Hep Şaban alay konusudur. Çocuklarımıza Şaban ismini koymak bile istememe sebebimiz durumun vehametini gösteriyor. Hatta şaban ismi olan birini duyunca garipsiyoruz belki gülüyoruz. Oysa ağlanacak haldeyiz.

2. Din adamları ve Yağmur Duası Meselesi

Yine Kemal Sunal filmlerinin birinde bir Din adamı pis sakallı ve sahtekar olarak nitelendirilmiş. Şaban sürekli alay ediyor. Adam zındık kafir vs. gibi sözler kullanarak dini hoş görüden uzak bir adam imajı veriyor. Para karşılığı dua ediyor vs. Duayla yağmur yağmaz vs. gibi sözler de ediyor kemal sunal. Hoca da alaycı bir ifade ile bu kafirin yüzünden yağmur yağmuyor. Başımıza taş yağacak vs. muhabbeeti yapıyor. Günümüzde Yağmur Duası edenlerle hâlâ alay ediliyor.

Bir başka filminde bir hocanın kiracısı rolünde kemal sunal. Ev sahibi sürekli sahtekar rolünde. 'ın vermiş olduğu nefesi boşa harcamayalım diye alaycı bir ifade. Kemal sunalın filmlerinde sürekli olarak dindarlar ve din adamları alay edilen bir durumda.

3. Arapça ile Alay Etme

Yine kemal sunal bir filminde arapça ile alay etmektedir. Araplar istanbulu ziyarete gelecek ve arapça öğrenecektir. Eline Elif Ba alan kemal sunal başlıyor alfabeyi öğrenmeye. Cumbulleyli ala cula cab cub...

Çocukluğumuzda bunu şarkı diye söyleyen çocukları hatırlıyorum. Peki bunu izleyen bir çocuk Kur'an diliyle alay eden bir tarzda yetişmeyecek mi ?

4. 'a Hakaret
Yine bir filminde Kemal Sunal tuvalet işletmeciliği yapıyor. Hasta olduğunu öğrenen Kemal Sunal yakında öleceğini düşündüğünden kazandığı milli piyango ile umumi tuvalet açar. Gazetecelerle röportajında : "Ben böyle zamansız gelen paranın ancak içini s.çarım" demektedir. Tam bu konuşmayı yaparken Kapının orada "siftah senden bereket b.ktan" yazmaktadır. Bu sözün gerçeği "siftah senden bereket 'tan" değil midir ? Başka bir söz bulamıyorum.

5. Sevab'a Küfür Etme

Kemal Sunal Şener Şen ile oynadığı bir filmde dağa çıkmıştır. Orada Şener Şen hasta numarası yapar. Şener Şen için bulaşık yıkar. Şener şen : "Vallahi sevabın büyük yazılıyor. Hasta birine yardım ediyorsun." deyince sinirlenen kemal sunal : "S.çarım sevanına. Gel sen yıka diyor." Yorum sizin

6. Küfürlü Konuşmalar
Orjinal Link: TEVBE EDENLERİN SİTESİ http://www.tevbe.org/forum/showthread.php?t=12352

Bu başlık için fazla açıklama yapmayacağım. Her filminde onlarca küfür.

7. Cinlerle Alay
Kemal Sunal yine bir filminde cin musallat oluyor diye ona cin çıkartılması için biri getirtiliyor. Adam davullu zurnalı : " Yallah cinler yallah kış kış cinler kış kış. Cin çık cin çık cin çık." diyor.

8. Hocalara Üfürükçü Muamelesi Yapma
Yine bir filminde şaban hoca gibi davranıp üfürükçülük yapan bir adama karşı o da üfürükçülük yapıyor vs. Güya çirkin bir kız koca buluyor. Dini karakterler sürekli sahtekar adam rolünde.

9. İçkiye özendiren filmler
içki reklamı tvlerde yasak olmasına rağmen hala kemal sunal filmleri yayınlanmaktadır. Bir çok filminde rakı göz önünde bulundurulmaktadır.

Şu an aklıma gelmeyen bir çok olay ile Karagöz - Hacivat misali bir karakter olmuştur kemal sunal. Tamam güldürüyor ama neye güldürüyor ? Dinimize tıpkı Hacivat ile Karagöz gibi. Peki Hacivat ile Karagöz'ün sonu ne oldu ? Asıldılar. Ecdadımız dinle alay edeni asacak kadar hiddet ederken bizler ne yapıyoruz ? 'ın dini ile alay eden bir adama gülüyoruz.

Ne diyelim ağlanacak halimize gülüyoruz.
http://www.tevbe.org/forum/serbest-kursu/12352-kemal-sunal-filmleri-elestirisi.html

Kemal Sunal filmlerin eleştirisi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Kemal Sunal