Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Müjgan Gönül Fan Sitesi

HERKESİN GÖZÜ BİZDE..HERZAMAN ZİRVEDE

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Tarkan'ın KURBAN cehaleti 2vdjggh
Tarkan'ın KURBAN cehaleti K1bghf
Tarkan'ın KURBAN cehaleti Svgcpx

Tarkan'ın KURBAN cehaleti

2 posters
YazarMesaj
anadolu
Üye
Üye
anadolu

Mesaj Sayısı : 196 Rep Gücü : 307 Başarı Sistemi : 6 Yaş : 38 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 30/10/08 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Kaplan Doğum tarihi : 20/02/86 Nerden : izmir

Tarkan'ın KURBAN cehaleti Empty
MesajKonu: Tarkan'ın KURBAN cehaleti   Tarkan'ın KURBAN cehaleti EmptyPtsi Kas. 15, 2010 7:12 am

MEGA STAR DEĞİL, MEGA CAHİL!

Topluma mal olmuş insanların, kendi toplumları hakkında bu kadar CAHİL olması utanç verici bir durum. Tarkan Kurban Bayramı ile ilgili yaptığı açıklamada yeni bir tartışmanın fitilini ateşlemiş oldu. Tarkan’a göre Kurban Bayramı, “hayvanların öldürüldüğü yanlış bir gelenek”. Tarkan bununla da yetinmeyip, bu geleneğin ne yazık ki hala değişmediğinden gem vurmuş! Hatta bir de umudu var. Keşke biraz değişse de daha az hayvan öldürülse.

Tarkanın demeci:

“Umarım bu bayram olabildiğince az hayvan öldürülür. Haberlerde kurbanlık hayvanları görüyorum. Ölümleri için geri sayımı bekliyorlar. Ama bazı gelenekler maalesef değişemiyor. Keşke biraz değişse ve daha az hayvan öldürsek.”

Şimdi soruyoruz!

Bu hayvanlar kurban bayramı dışında da et olarak tüketilmiyor mu? Yoksa Tarkan vejeteryan mı? Kurbanlık hayvanların seçiminden tutun da, keserken acı çektirilmemesi gerektiğine ve çeşitli adab ve usüllerine varıncaya kadar dikkatli davranılması İslam’ın emri değil mi? Acaba Tarkan bu kurbanlıkların ZEVK için kesilip, sırf hayvanlara eziyet olsun diye kesildikten sonra çöpe atıldığını falan mı düşünüyor? 1 yılda belki de sadece Kurban Bayramı vesilesi ile et yiyen vatandaşlarımızın durumu TARKAN’ın umurunda mı?

Hepsinden öte yaptığı cahillik konuşması hakkında Tarkan’ın şunları bilmesi gerekiyor. Tarkan kurban kesimini GELENEK olarak biliyor. Bunun hali vakti yerinde olan (kurban kesecek yeterlilikte zengin olan) her müslümanın yapması gerektiği ve Kuranı kerim’de belirtilmiş bir İBADET olduğunu bilmiyor!

O halde soruyoruz. İngilizce şarkılar yazmak ve adını dünyaya duyurmak ve daha çok para kazanmak için bu kadar çaba sarf eden TARKAN, neden mensup olduğu toplumun ibadetlerinden ve dini kültüründen bi haber?

Yoksa ingilizce öğrenmek daha mı kolay?
aslan753
Üye
Üye
aslan753

Mesaj Sayısı : 428 Rep Gücü : 485 Başarı Sistemi : 13 Yaş : 30 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 30/06/09 Lakap : Çalıkuşu:) Zodyak : Akrep çin astrolojisi : Horoz Doğum tarihi : 20/11/93

MesajKonu: Geri: Tarkan'ın KURBAN cehaleti   Tarkan'ın KURBAN cehaleti EmptyCuma Kas. 19, 2010 6:50 pm

Kısaca Geri zekalı işte diyorum... kizgin
anadolu
Üye
Üye
anadolu

Mesaj Sayısı : 196 Rep Gücü : 307 Başarı Sistemi : 6 Yaş : 38 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 30/10/08 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Kaplan Doğum tarihi : 20/02/86 Nerden : izmir

MesajKonu: Geri: Tarkan'ın KURBAN cehaleti   Tarkan'ın KURBAN cehaleti EmptyPerş. Kas. 25, 2010 6:28 am

Şarkıcı Burcu Güneş, Twitter'da 'Masum kuzuların, danaların oynaşabileceği, kesilmeden yaşayabileceği nice bayramlar' yazınca, eleştiri topladı. Güneş'in yanıtı sertti:

"Beni eleştirenler, inancıma saygı duymalı. Bana cahil diyenler beni sevgi ile anlamalı. Din diye üzerime geliniyor ama Allah bana sorsun hesabını size ne? Size kalmadı beni asmak."

Tarkan'ın KURBAN cehaleti
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-