Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Müjgan Gönül Fan Sitesi

HERKESİN GÖZÜ BİZDE..HERZAMAN ZİRVEDE

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar) 2vdjggh
Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar) K1bghf
Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar) Svgcpx

Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar)

3 posters
YazarMesaj
berfucu
Administator
Administator
berfucu

Mesaj Sayısı : 2800 Rep Gücü : 3244 Başarı Sistemi : 188 Yaş : 35 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 06/07/09 Zodyak : Terazi çin astrolojisi : Ejderha Doğum tarihi : 25/09/88 Nerden : berfu kartanem <3 Yorum : Hayatta bir amacı olmalı insanın...

Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar) Empty
MesajKonu: Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar)   Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar) EmptyPaz Mart 06, 2011 1:24 pm

[Linkleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Hz. Yusuf

Yönetmen:Ferecullah Silahşör (Farajullah Salahshur)
Senarist:Ferecullah Silahşör (Farajullah Salahshur)
Yapım:Cima Film Center
Yapım Yılı:2009
Müzik:Ahmed Amiri
Oyuncular:Mostafa Zamani (مصطفی زمانی),Mahmoud Pakniat,Katayoon Riyahi,Jafaar Dehghan (جعفر دهقان),Rahim Noroozi (رحیم نوروزی),Laila Bolookat,Amir Hossein Modarres (امیر حسین مدرس)

Konusu:

Bütün insanlar için Kur'an'da anlatılan en güzel, en etkileyici ve en dramatik hikayelerden bir hikaye,

Yusuf rüyasında olan bir yıldızın, güneş ve ayın kendisine secde ettiklerini görür. Babası Hz. Yakub ona "bu rüyayı sakın kardeşlerine anlatma der" ama kardeşler hem rüyayı hem de rüyanın yorumunu duyunca kıskançlık ateşiyle yanmaya başlarlar. Yusuf'u Kenan ülkesinde bir kuyuya atarlar. Yusuf'la, Yusuf'un güzelliğiyle kuyu bir gül bahçesine dönüşür. Kardeşleri gömleğini de kana bulayarak, "Yusuf'u kurt kaptı" diye babalarına yalan söylerler ama Yakub inanmaz ve Yusuf'u beklemek için kendine bir kulübe yapar. Hüzünler kulübesinde Yusuf'un ayrılığıyla Yakub'un gözlerine uyku yürümez... Uyku rüya olur... Gözlerine ak düşer. Kuyunun yanından geçmekte olan bir kafile Yusuf'u bulur ve inlanların köle olarak alınıp satıldığı Mısır'a Piramitler ülkesine, satmak üzere götürür. Orada az bir fiyatla onu mısır Azizi'ne satarlar. Aziz Potifar da onu eşi Züleyha'ya hediye eder. Hediye edilmek üzere satın alınan semavi bir köle!
Yusuf Peygamber...
Hikayelerin en güzelini Ashab-ı Kehf'in yönetmeni Faracullah Silahşör çekti. 15 VCD'den (Toplam 45 bölüm) oluşuyor.
::seda::
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Mesaj Sayısı : 1088 Rep Gücü : 1276 Başarı Sistemi : 62 Yaş : 30 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 11/12/09 Zodyak : Terazi çin astrolojisi : Horoz Doğum tarihi : 09/10/93 Nerden : istanbul İş/Hobiler : öğrenci/resim yapmak Yorum : Tomurcuk derdi olmayan ağaç odundur...

MesajKonu: Geri: Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar)   Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar) EmptyPtsi Mart 07, 2011 10:20 pm

Başlık için çok teşşekürler berfu ablacım.. oleyyy
Ben bu diziyi çooook seviyorum.. seniseviyorum
Gerçekten her bölümüyle beni ekrana kitleyen bir yapım..
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Mesaj Sayısı : 1088 Rep Gücü : 1276 Başarı Sistemi : 62 Yaş : 30 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 11/12/09 Zodyak : Terazi çin astrolojisi : Horoz Doğum tarihi : 09/10/93 Nerden : istanbul İş/Hobiler : öğrenci/resim yapmak Yorum : Tomurcuk derdi olmayan ağaç odundur...

MesajKonu: Geri: Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar)   Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar) EmptyPtsi Mart 07, 2011 11:32 pm

Bunlarda benden..
Çok önceden yapmıştım..

[Resimleri görebilmek için üye olun veya giriş yapın.]

Takım

Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar)   Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar) EmptyPtsi Mart 07, 2011 11:34 pm

Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar)   Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar) EmptyPtsi Mart 07, 2011 11:38 pm

Bu sahneleri hiç unutamam.. Sad

ferruhi
Üye
Üye
ferruhi

Mesaj Sayısı : 2837 Rep Gücü : 2301 Başarı Sistemi : 5 Yaş : 43 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 09/08/08 Zodyak : Oğlak çin astrolojisi : Maymun Doğum tarihi : 28/12/80 Nerden : U.S Yorum : Orhan abimin oldugu herrr yerden...

MesajKonu: Geri: Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar)   Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar) EmptyPaz Ağus. 28, 2011 2:19 am

Bu diziyi bu yaz izlemeye basladim. Eskiden duyardim ama izlemezdim. Mostafa Zamani'nin geldigi bolumden itibaren dizi guzellesiyor ehe Oyuncuyu begendim super bir secim yapmislar. :ok: Seda calismalarin cok guzel olmus. Sen de 14-20 bolumler varsa Mostafa Zamani gif yapabilirmisin? Eger varsa tabi..

http://orhanbiyikli.niceboard.net/forum.htm

Hz. Yusuf (Joseph,The Prophet/Yousef Payambar)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-