Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Müjgan Gönül Fan Sitesi

HERKESİN GÖZÜ BİZDE..HERZAMAN ZİRVEDE

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 2vdjggh
KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 K1bghf
KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 Svgcpx

KİTAP TANITIMI YAPALIM

+15
tek_turkiye
gül güzeli
sümeyra
orrijinal
seyma7
iremcik
feyza
gülşah
nihat
°« ∂iℓa »°
elmasın
dilacıım
ραкizé
yusuf22
_e_s_r_a_
19 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2
YazarMesaj
gül güzeli
Üye
Üye
gül güzeli

Mesaj Sayısı : 775 Rep Gücü : 868 Başarı Sistemi : 10 Yaş : 32 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 30/06/09 Zodyak : Koç çin astrolojisi : Maymun Doğum tarihi : 02/04/92

KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptySalı Haz. 30, 2009 8:44 pm

halid ziya uşaklıgil-mai ve siyah romanı çok güzel herkese tavsiye ederim hayalleri olan nasıl hayallerinin yıkıldığını anlatan acı çeken bir gencin hikayesi
ραкizé
Üye
Üye
ραкizé

Mesaj Sayısı : 1252 Rep Gücü : 935 Başarı Sistemi : 2 Yaş : 30 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 29/06/08 Lakap : TEk tÜrK!yE fAn@tİq! Zodyak : Balık çin astrolojisi : Köpek Doğum tarihi : 13/03/94 Nerden : BAŞKENT İş/Hobiler : öğrenci/kitap okumak ,müzik dinlemek,bilg. vakit geçirmek

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyÇarş. Ağus. 19, 2009 2:57 pm

KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 3584
“Belime bir bomba saracak ve kendimi patlatmaya gidecektim. Bedenim
parçalara ayrılacak;gövdem etrafa savrulacak ve belki de çevrede bulunan
birçok masumun kanına girecektim...Daha iyi bir gelecek için yola çıkmışken,
daha kötübir pisliğin içine düşmüştüm. ”
“Babam, kırsala gideceğimi nereden anlamıştı bilmiyorum ama beni karşısına
alarak;‘Oğlum, bir gün aklından bu ülkeye ihanet etme düşüncesi geçerse önce
Çanakkale’ye git,şehit dedenin mezarını bul, ona bir fatiha oku, ondan sonra ne
yaparsan yap,’ demişti...”
“İnsanları özgürleştireceğiz diye dağa çıkarttık ve hemen hepsinin hayatını söndürdük.”
“Şüphelendiğimiz bir köylüyü evinin içinde dipçiklerle döverken, bir çocuğun
bizi izlediğini fark ettim. Babasıyla göz göze geldiler, bu onların son bakışmalarıydı.
Kendime şu soruyu soruyorum: ‘Halk için mücadele böyle mi olmalı?’”
“İnsanlar ölüm orucunda iskelete dönüşmüşken, tıka basa yemek, onlar için sorun değildi.
Gültepe’de dört insanın ölümüyle sonuçlanan olayda A.Tayfun Ö.’ün yaptığı yorum çok ilginçti:
‘Prestij kaybettik.’ İnsanların ölmesi sorun değildi; ama kaybettiği prestij canını sıkıyordu...”
Milyonlarca insanın hayatı terörden etkilendi. On binlerce masum insanın
kanı akıtıldı. Binlerce genç insan ya terör örgütlerince öldürüldü ya da çeşitli yollarla
kandırılarak birer katil haline getirildi... Ailelerinden, sevdiklerinden kopup bu örgütlere
katılan gençlerin büyük çoğunluğu kısa süre sonra içine sürüklendikleri çıkmazı fark
etse de, artık ne dönecekleri bir evleri ne de yeniden başlayacakları bir hayatları vardı...
Hem bu çaresizliğe merhem olmak hem de terör örgütlerinin çözülmesini sağlamak
Amacıyla son yıllarda yeni yasal düzenlemelere gidildi. İçinde bulunduğu çıkmazdan
Kurtulmak isteyen insanlara imkânlar sağlandı. İnsanların hangi koşullarda bu örgütlere
katıldığı ve hangi şartlarda buralarda yer almaya devam ettiği konusunda fikir edinildi.
Terör örgütü, ne kötü muameleden ne de işkenceden korkuyor.
Onu korkutan tek bir şey var: diyalog kurmak!
tek_turkiye
Üye
Üye
tek_turkiye

Mesaj Sayısı : 243 Rep Gücü : 266 Başarı Sistemi : 4 Yaş : 29 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 09/10/09 Lakap : tripkolic Zodyak : Yay çin astrolojisi : Köpek Doğum tarihi : 01/12/94 Nerden : Bursa İş/Hobiler : öğrenci

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyC.tesi Ara. 05, 2009 4:15 pm

Hayatın İçinden
Abdülkadir Geylani'den Gençlik Rehberi
5414
Moderatör
Moderatör
5414

Mesaj Sayısı : 466 Rep Gücü : 740 Başarı Sistemi : 1 Yaş : 26 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 21/06/11 Lakap : ŞUŞU Zodyak : Aslan çin astrolojisi : Manda Doğum tarihi : 06/08/97 Nerden : diyarbakır İş/Hobiler : bisiklet sürmek ve kitap okumak Yorum : eger bu iki hobimide iyi birşekilde yaparsam hem elimi iyileştiriyim hemde okumamı

MesajKonu: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyPtsi Şub. 27, 2012 5:09 pm

Evet arkadaşlar! Bu konu altında okuduğunuz veya beğendiğiniz bir kitap varsa bu kitabı resimleriyle tanıta bilirsiniz . Hem belki bu sayede tanıtmış olduğunuz kitaplar sitedeki arkadaşların ilgilerini çeker ve sizin sayenizde güzel bir kitap okumalarına , ve okuma alışkanlıklarını geliştirmelerine vesile olursunuz ... Unutmayın ki " Bir hayra vesile olana o hayrı işleyen gibidir. " ehe

Bir insana okuma aşkı ve onu tatmin edecek kitap verin; emin olun ki bu adam
mutlu olacaktır.
Sir John Herschell

En son 5414 tarafından Ptsi Şub. 27, 2012 6:27 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 12 kere değiştirildi
5414
Moderatör
Moderatör
5414

Mesaj Sayısı : 466 Rep Gücü : 740 Başarı Sistemi : 1 Yaş : 26 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 21/06/11 Lakap : ŞUŞU Zodyak : Aslan çin astrolojisi : Manda Doğum tarihi : 06/08/97 Nerden : diyarbakır İş/Hobiler : bisiklet sürmek ve kitap okumak Yorum : eger bu iki hobimide iyi birşekilde yaparsam hem elimi iyileştiriyim hemde okumamı

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyPtsi Şub. 27, 2012 6:01 pm

KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 200_g_9786055852061

Yazar : Raif Cilasun
Yayın evi: Ebru Yayınları
Kitap Hakkında :
Bu roman Sudan''da doğmuş,piç olma kuşkusuna kapışarak Türkiye sahillerine bırakmış bir bebeğin hayat hikayesidir.Balıkçı kulübesinden başlayarak,alnında piç damgası,çeşitli çilelere göğüs gererek,küçük yaşında Allah''ını araya,bulan kendini kulluk görevine adayan bir genç konu edinilmektedir.El kapılarında,esrar tekkelerinde,çeşitli inanç ve karakterli kimselerin evlatlığı olarak itile kakıla,aç-tok büyüyen,geçim ve yaşam zorluklarını,sabır halkasına tutunarak çilesini kutlayan bir gencin serüvenidir bir gencin serüvenidir bu roman.
Sudan''ın hürriyet davasında,özgürlük savaşında pek çok kahramanlıkları tarihe destan olmuş Abdullah Halil Mehdi''nin torunu Zülfikar,fakat Türkiye''de Musa olarak tanınmakda.Piç olmadığı ve masumiyeti anlaşılınca köşede bucakta durmadan aranan ve sonunda Sudan''a dönüşü sağlanan bu gencin Sudan''da gerçekleştirdiği İslami yönetim ve bir asrı saadete bedel inkılapları romantik bir kalemle anlatılmaktadır.
Hasretini duya yana,iç geçire geçire sizleri İslam Dünyasında yaşatmaktadır.Pek çok kez duygulanacaksınız,gözleriniz yaşaracaktır.Sizi hayaller,seraplar aleminde,mutluluklar dünyasında gezdirecektir.
Üslup akıcı olduğu kadar da sürükleyicidir.Hisleriniz ürperecektir.yarınlara ümit dolu gözlerle bakabilme duygusallığını tattıracaktır,gerçek mutluluğun hayallerine bağlayacaktır sizi.Hiç bir romanda bulamayacağınız konu zenginliğinin maneviyat dolu ifadeleri ile ruhunuz,gönlünüz aydınlanacak,böylece sizi hakiki saadetin mihrakına ulaştıracaktı.Bu inanç ve ilahi ilhâmına dayanarak yazdığım hayal mahsülü Kutsal Çile romanının sizi arzuladığım iman cennetine ulaştırabilirse kendimi bahtiyar sayacak ve Rabbım''a çok çok şükran dolu gönül coşkunluğu içinde hamd ve senalarda bulunacağım.
Hepinize selamlar,sevgi ve saygılarımla afiyetler dilerim

Bu kitabı almanızı ve okumanızı gerçekten tavsiye ederim...ehe
Şimdiden iyi okumalar diliyorumm... ehe
Tuğba
Moderatör
Moderatör
Tuğba

Mesaj Sayısı : 1785 Rep Gücü : 2175 Başarı Sistemi : 200 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 23/10/11 Lakap : ... Nerden : ... İş/Hobiler : ... Yorum : hayat, hayaller, kırıklıklar, umutlar, dünya, aşk, bulantı, ilişkiler, siyaset, sinema, can sıkıntısı...

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptySalı Şub. 28, 2012 4:51 pm

KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 Askin-bir-yuzu-erkek-ve-kadin-gozuyle20101211061557

Cengiz Hortoğlu, İkbal Gürpınar

AŞKIN BİR YÜZÜ

Elinizdeki bu kitap erkek ve kadın tarafından yaşanmış aynı olayların kendi pencerelerinden bakışını ortaya koyan bir anlatı kitabıdır. Her ikisi de yaşanmışlıklarının bedellerini nasıl ödediklerini açık, sade ve akıcı bir uslupla sizlere sunuyorlar.

Sunuyorlar ki; yaşadıkları talihsizlikleri sizler daha başlamadan hayatınızdan çıkarın. Unutmayın yaşanan hayat kendimizin, yazılan hayat hepimizin olur.

Bütün edebi kaygılardan uzak sade ve samimilikteki bu sayfaları okudukça sizler de şüphesiz hayatınızın anlamını yeniden keşfedeceksiniz.

AŞKIN BİR YÜZÜ

Nereden başlarsan başla.İster sağdan, İster soldan.

Yukarıdan aşağı da aynıdır, Aşağıdan yukarı da…

Aynı yöne çıkar; her harf, Her hece, her kelime…

Eğer içinde barındırdığı, Gerçekten aşk ise!

İki yürek, tek kelime. Alın size aşk-ı şahane;

AŞKIN BİR YÜZÜ…

Erhan Çelik /Anchorman

İlişkilere bakıldığı zaman bir taraftan anlatılanları biliriz genelde ama bu kitap ta kız ve erkek ayrı ayrı anlatmışlar yaşadıklarını, düşüncelerini.ben kitabı okudum.çokta beğendim..gerçekten çok güzel bir kitap.bu kitabı alıp ve okumanızı tavsiye ederim...

En son Tuğba tarafından Salı Şub. 28, 2012 6:41 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi
5414
Moderatör
Moderatör
5414

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptySalı Şub. 28, 2012 5:22 pm

Kitabın güzel bir kitap. hele şiir harika bir şiir
Paylaşım İçin Teşekkür Ederim Tuğba kardeşim... ehe

En son 5414 tarafından Salı Şub. 28, 2012 7:20 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
5414
Moderatör
Moderatör
5414

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptySalı Şub. 28, 2012 5:51 pm

KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 A%C5%9Fk

Yazar : Elif Şafak
Yayın evi : Doğan Kitap
Kitap Hakında :

"Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde.. Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir. Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır. Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller… Aşk… kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası… Aşk… Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman. "

Kitaptan Alıntılar

''Zira her ne kadar başkaları aksini iddia etse de aşk dediğin bugün var yarın yok cici bir histen ibaret değildir''

''Sen,sen ol kelimelere fazla takılmaAşk diyarında dil zaten hükmünü yitirirAşık dilsiz olur''

''Peki ama o halde nedenn analyamadığım,açıklayamadığım bir boşluk var içimde?Öyle bir boşluk ki günbegün büyümekteFare gibi sinsice,sessizce,hırslı ve haris,bu eksiklik duygusu ruhumu kemirmekteçNereye igtsem içimdeki boşluk da benimle gelmekteİnsan bu kadar tam iken gene de hala eksik hissedebilir mi?Ya da mutluyken kederli de olabilir mi?''

''Ondördüncü Kural:Hakk'ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine,teslim olBırak hayat sana rağmen değil,seninle beraber aksın''Düzenim bozulur,hayatımın alt üstüne gelir''diye endişe etme.Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?''

''Ya aşkı öğret bana ya da aşkın yokluğuna üzülmemeyi''

''İnanç aşk gibidirİspat şstemez.Mantıksal bir açıklama beklemez.Ya vardır,ya da yok
Beni dindar biri olarak saymışsın.Halbuki değilimDindar olmakla inançlı olmak aynı şey değil!''

''Her hakiki aşk,umulmadık dönüşümlere yol açar.Aşk bir milad demektir.Şayet 'aşktan önce' ve 'aşktan sonra' aynı insan olarak kalmışsak,yeterince sevmemişiz demektir.Birini seviyorsanonun için yapabileceğin en anlamlı şey değişmektir.O kadar çok değişmelisin ki sen,sen olmaktan çıkmalısın!''

'' ''Rüzgarla gelmedim'' demişti Şems,''ki rüzgarla gideyim senin hayatından!'' ''

''
''Beni sevebilir misin?'' diye sordu
''Seni zaten seviyorum'' dedi Aziz gülümseyerek
''Ama daha beni tanımıyorsun bile''
''Seni tanıyorum'' diye üsteledi Aziz emin bir sesle
''Benimle ilgili bilmediğin o kadar çok şey var ki''
''Seni tanımam için çok şey bilmeme gerek yokSenin özünü görüyorum'' dedi Aziz
Ve Ella bu cümleyi bir yerden hatırladı.Sanki ağzından çıkan kallavi cümleler beklemediği anlarda ona geri dönüyordu.Çember gibiydi hayatNe verirsen aynen iade ediyordu.Çılgınlıktı bu! ''

Ve son söz;
Kırkıncı Kural:aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır.Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım,mecazi mi,yoksa dünyevi,semai ya da cismani mi diye sorma!Ayrımlar ayrımları doğururAŞK'ın ise hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.Başlı başına bir dünyadır aşk.
Ya tam ortasındasındır,merkezinde,ya da dışındasındır,hasretinde!''

Bu kitabı almanızı ve okumanızı gerçekten tavsiye ederim... ehe
Tuğba
Moderatör
Moderatör
Tuğba

Mesaj Sayısı : 1785 Rep Gücü : 2175 Başarı Sistemi : 200 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 23/10/11 Lakap : ... Nerden : ... İş/Hobiler : ... Yorum : hayat, hayaller, kırıklıklar, umutlar, dünya, aşk, bulantı, ilişkiler, siyaset, sinema, can sıkıntısı...

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptySalı Şub. 28, 2012 6:26 pm

5414 demiş ki:

KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 Kadin-gozuyle-askin-bir-yuzu
Kitabın güzel bir kitap. hele şiir harika bir şiir
Paylaşım İçin Teşekkür Ederim Tuğba kardeşim... ehe

rica ederim de ben kitabın ön kapak resmini ekledim çıkmadı ama sen eklemişsin çıkmış.
neden benim eklediğimde çıkmadı nerde yanlış yaptım ki?
5414
Moderatör
Moderatör
5414

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptySalı Şub. 28, 2012 6:36 pm

Özel mesajla yardımcı olmaya çalıştım Tuğba kardeşim ehe
Tuğba
Moderatör
Moderatör
Tuğba

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptySalı Şub. 28, 2012 6:40 pm

5414 demiş ki:
Özel mesajla yardımcı olmaya çalıştım Tuğba kardeşim ehe

teşekkür ederiiimm:))
sonunda olduu:))))

5414
Moderatör
Moderatör
5414

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptySalı Şub. 28, 2012 7:18 pm

Rica ederim . Başarmana sevindim . ehe
Tuğba
Moderatör
Moderatör
Tuğba

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptySalı Şub. 28, 2012 8:14 pm

5414 demiş ki:
Rica ederim . Başarmana sevindim . ehe

teşekkür ederim ..Smile))zor da olsa başardım sonunda:)))
5414
Moderatör
Moderatör
5414

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptySalı Şub. 28, 2012 11:21 pm

KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 9786054410194

Yazar : Eleanor H. Porter
Yayın evi : Gonca Yayınları
Kitap hakkında :
Küçük ev dağın yamacındaki ağaçların arasında kalıyordu. David'in bakmaya bir türlü doyamadığı eşsiz bir manzara vardı. Uzakta olan yemyeşil vadi, göl ve gümüş bir kurdeleyi andıran ırmak ufka doğru uzanıyordu. Çevrede yol yoktu. Yalnızca bir patika ormana kadar gidip, orada kayboluyordu. Küçük, sevimli ev doğanın içinde yapayalnızdı. Evin ön tarafındaki büyük odada da derin bir sessizlik hüküm sürüyordu. Oraya buraya atılmış notalar ve iki keman dikkati çekiyordu. Bu eve bir kadın elinin değmemiş olduğu da belliydi.
Kitaptan küçük bir alıntı :
Tüm evleri birbirine benzemesine rağmen çok şirindi Silis-Maria köyü. Köydeki evlerden iki tanesi birbirinden farklıydı. Bu eski evlerden birinin bahçesinde çok güzel meyve ağaçları vardı, diğerinin ise bahçesi yoktu ama ahırı vardı. Bu evde tüm köyün İtalyan diye tanıdığı Travillo ve oğlu birlikte yaşıyordu. Pazar günleri baba ve oğlu birlikte el ele dolaşırlardı. Köyden geçtiklerinde herkes çok şaşırıyordu. Çocuk, adeta babasının kopyasıydı.Eğer Pazar günleri hava yağmurlu ise gezmeye çıkmazlar evde pencerenin önüne oturur dışarıyı seyrederlerdi. Bazen baba cebinden ağız mızıkasını çıkarır saatlerce çalardı.
Çocukta büyük bir ilgi ile babasını seyrederdi. Bazen de tarağının üzerine kâğıt parçaları koyarak, güzel şarkıları dile getirirdi. Her çeşit müzik aleti, babasının elinde dünyanın en güzel seslerini çıkarırdı. Çocuk babasının söylediği şarkılardan özellikle birini çok severdi.’’Bir göl vardı, Peskiyera’da’’ ,diye başlayan bu şarkı çok uzundu. Şarkıda neşeli sözler bir yana şikâyetlerde yer alıyordu. Şarkı bitince baba oğlunun omzunu sıvazlayıp:
—Aferin Enriko çok güzel söyledin, diyordu. Çocuğu sadece babası Enriko diye çağırıyordu, diğerleri kısaltma olarak Riko diyordu.
Eleanor H. Porter

ilayda_34
Şiir Yarışması 2.si
ilayda_34

Mesaj Sayısı : 97 Rep Gücü : 97 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 34 Kayıt tarihi : 01/07/08 Zodyak : Başak çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 16/09/89

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyÇarş. Şub. 29, 2012 6:19 pm

Tuğba demiş ki:

İlişkilere bakıldığı zaman bir taraftan anlatılanları biliriz genelde ama bu kitap ta kız ve erkek ayrı ayrı anlatmışlar yaşadıklarını, düşüncelerini.ben kitabı okudum.çokta beğendim..gerçekten çok güzel bir kitap.bu kitabı alıp ve okumanızı tavsiye ederim...

evet bende bu kitabı okudum.ve çabucakta bitirdim o kadar yalın bir dille anlatılmıştı ki kitap çok hoşuma gitmişti.tekrar tekrar okuyasım geldi.ayrıca seninde dediğin gibi ilişkilerde hep bir tarafı biliriz diğer tarafı bilmeyiz bu kitapta ikisininde ayrı ayrı anlatışlarıda ayrıca bi güzeldi.
Tuğba
Moderatör
Moderatör
Tuğba

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyÇarş. Şub. 29, 2012 10:56 pm

5414 demiş ki:
KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 A%C5%9Fk

Yazar : Elif Şafak
Yayın evi : Doğan Kitap
Kitap Hakında :

"Ya ortasındasındır AŞK’ın merkezinde; ya da dışındasındır, hasretinde.. Ella Rubinntain (40) Amerikalı bir ev kadınıdır. Tipik burjuva değerlerinin hâkim olduğu oldukça varlıklı bir ailesi, düzenli ve görünüşte “sorunsuz” bir evliliği vardır. Üç çocuğunu da büyüttükten sonra bir yayınevinde editör-asistanı olarak iş bulur; görevi A. Z. Zahara adlı tanınmamış bir yazarın tasavvuf felsefesini konu alan tarihi romanını değerlendirmektir. Ancak hayatının kritik bir döneminde eline aldığı bu kitap, hiç beklemediği bir şekilde Ella’yı derinden sarsacak, dünyevi aşkı keşfetmek adına zorlu ve tehlikeli bir yolculuğa çıkmasına neden olacaktır. Hayatlarımızın durgun gölünü dalgalandıran taş misali, yüzleşmek zorunda olduğumuz sıkıntılar, acılar… ve aşkın peşinde kat etmek zorunda olduğumuz zorlu yollar, ödediğimiz bedeller… Aşk… kitap içinde bir kitap, hayatın anlamı peşinde bir aşk macerası… Aşk… Elif Şafak’tan arayışa, gerçeğe ve keşfetmeye dair bir roman. "

Kitaptan Alıntılar

''Zira her ne kadar başkaları aksini iddia etse de aşk dediğin bugün var yarın yok cici bir histen ibaret değildir''

''Sen,sen ol kelimelere fazla takılmaAşk diyarında dil zaten hükmünü yitirirAşık dilsiz olur''

''Peki ama o halde nedenn analyamadığım,açıklayamadığım bir boşluk var içimde?Öyle bir boşluk ki günbegün büyümekteFare gibi sinsice,sessizce,hırslı ve haris,bu eksiklik duygusu ruhumu kemirmekteçNereye igtsem içimdeki boşluk da benimle gelmekteİnsan bu kadar tam iken gene de hala eksik hissedebilir mi?Ya da mutluyken kederli de olabilir mi?''

''Ondördüncü Kural:Hakk'ın karşına çıkardığı değişimlere direnmek yerine,teslim olBırak hayat sana rağmen değil,seninle beraber aksın''Düzenim bozulur,hayatımın alt üstüne gelir''diye endişe etme.Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını?''

''Ya aşkı öğret bana ya da aşkın yokluğuna üzülmemeyi''

''İnanç aşk gibidirİspat şstemez.Mantıksal bir açıklama beklemez.Ya vardır,ya da yok
Beni dindar biri olarak saymışsın.Halbuki değilimDindar olmakla inançlı olmak aynı şey değil!''

''Her hakiki aşk,umulmadık dönüşümlere yol açar.Aşk bir milad demektir.Şayet 'aşktan önce' ve 'aşktan sonra' aynı insan olarak kalmışsak,yeterince sevmemişiz demektir.Birini seviyorsanonun için yapabileceğin en anlamlı şey değişmektir.O kadar çok değişmelisin ki sen,sen olmaktan çıkmalısın!''

'' ''Rüzgarla gelmedim'' demişti Şems,''ki rüzgarla gideyim senin hayatından!'' ''

''
''Beni sevebilir misin?'' diye sordu
''Seni zaten seviyorum'' dedi Aziz gülümseyerek
''Ama daha beni tanımıyorsun bile''
''Seni tanıyorum'' diye üsteledi Aziz emin bir sesle
''Benimle ilgili bilmediğin o kadar çok şey var ki''
''Seni tanımam için çok şey bilmeme gerek yokSenin özünü görüyorum'' dedi Aziz
Ve Ella bu cümleyi bir yerden hatırladı.Sanki ağzından çıkan kallavi cümleler beklemediği anlarda ona geri dönüyordu.Çember gibiydi hayatNe verirsen aynen iade ediyordu.Çılgınlıktı bu! ''

Ve son söz;
Kırkıncı Kural:aşksız geçen bir ömür beyhude yaşanmıştır.Acaba ilahi aşk peşinde mi koşmalıyım,mecazi mi,yoksa dünyevi,semai ya da cismani mi diye sorma!Ayrımlar ayrımları doğururAŞK'ın ise hiçbir sıfata ve tamlamaya ihtiyacı yoktur.Başlı başına bir dünyadır aşk.
Ya tam ortasındasındır,merkezinde,ya da dışındasındır,hasretinde!''

gerçek aşkı anlatan bir kitap ..gerçekten çok güzel sürükleyici ..kesinlikle tavsiye ederim.....

Tuğba
Moderatör
Moderatör
Tuğba

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyÇarş. Şub. 29, 2012 11:05 pm

Bir Elif Şafak Klasiği daha;

KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 63168-Firarperest

Firarperest

Tadına doyulmaz, kimi zaman kışkırtıcı, kimi zaman sakinleştirici ama ruhu hep özgür kalan yazılar…

İnsan ki eşrefi mahlukattır, içindeki semavi özü keşfetmekle yükümlüdür. Çıkacaksın yollara, kendine doğru git gidebildiğin kadar. Keşif boynumuzun borcudur. Kendimizi keşfetmek, aşkı keşfetmek, dünyayı keşfetmek, Öteki´ni keşfetmek...
(…)

Çakılı kalmamak sırf alışkanlıklardan ötürü demir attığın koylara. Çıkmak oralardan, geçmek dalgakıranların beri tarafına, bilmediğin memleketlere varmak, tatmadığın yemekler yemek, sözlerini anlamadığın şarkılarla içlenmek, risk almak, dağılmak ve parçalanmak ve hasret çekmek buram buram, gurbetin tadına bakmak ve kendini yabancının gözünden görmek, şaşırmak yeniden, şaşırmak bir çocuk gibi dünyanın hallerine, çeşitliliğine, güzelliğine, acımasızlıklarına... şaşırmak ölene kadar... şaşırma kabiliyetini hiç yitirmemek... budur son tahlilde Âdemoğullarına, Havvakızlarına kendilerini keşfettirten serüven.
_e_s_r_a_
Site Kurucusu
Site Kurucusu
_e_s_r_a_

Mesaj Sayısı : 3788 Rep Gücü : 2900 Başarı Sistemi : 123 Yaş : 34 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 13/06/08 Lakap : miss admin :) Zodyak : Aslan çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 14/08/89

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyPerş. Mart 01, 2012 4:58 pm

Bu başlıktan iki tane açılmış.Başlıkları birleştiriyorum.Ordan devam edelim ;)

http://mujgangonul.niceboard.org/t39p15-tavsiye-edilen-kitaplar
http://mujgangonul.niceboard.net
5414
Moderatör
Moderatör
5414

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyPerş. Mart 01, 2012 5:00 pm

Olur Esra Abla...
yalnız diğer başlık hangi forum üzerinden açılmış ?
_e_s_r_a_
Site Kurucusu
Site Kurucusu
_e_s_r_a_

Mesaj Sayısı : 3788 Rep Gücü : 2900 Başarı Sistemi : 123 Yaş : 34 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 13/06/08 Lakap : miss admin :) Zodyak : Aslan çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 14/08/89

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyPerş. Mart 01, 2012 5:02 pm

5414 demiş ki:
Olur Esra Abla...
yalnız diğer başlık hangi konu üzerinden açılmış ?

edebiyat.ama taşıdım kitap dünyası adlı kategoriye

http://mujgangonul.niceboard.net
5414
Moderatör
Moderatör
5414

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyPerş. Mart 01, 2012 5:03 pm

Tamam... ehe
5414
Moderatör
Moderatör
5414

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyPerş. Mart 01, 2012 5:25 pm

KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 56937-Ogretmenin-Not-Defteri-1

Yazar : Vehbi Vakkasoğlu

Yayın evi : Cihan Yayınları

Kitap Hakında :

Yıılar önce başladığım ve bir türlü bırakamadığım mesleğimin bir hatırasıdır bu notlar. Her notta , hatırasını unutmama imkan olmayan sevgili öğrencilerimin tertemiz yüzleri parıldamaktadır.
İstedim ki, onlarla satırlarda ve sayfalarda da konuşayım. Onları sayfalarda da dinleyeyim, hep sorsunlar ve ben hep söyleyeyim. Çünkü onlar dinlemek ve anlamak istiyorlar.
Onların yetişmelerine katkıda bir adımcık olabilirse bu kitap, benim gönlüm yine sevinçlerle kanatlanacak. İlk öğrencimden son öğrencime kadar, bütün Ahmet'lere, Mehmet'lere, Ayşe'lere, Fatma'lara, hepinize hasretle ve en içten sevgilerimle... ehe

Kitaptan Alıntı :

" Sevgili anneciğim ve babacığım ,
Bu mektubu okuduğunuz zaman çok üzüleceğinizi biliyorum. Aylardan beri sustuğum için de üzülüyordunuz. Ama ne yapalım başka türlüsü elimden gelmiyordu. Beni affedeceğinizi ve maruz göreceğinizi umarım.
Anneciğim ve Babacığım ,
Ben artık İslam dinini terk ederek HIRİSTİYAN oldum. Eğer böyle yaptığım için bir günah işlemişsem bilin ki , bu günah tamamen size aittir. Çünkü siz bana dinimi öğretmemiştiniz. Ben adımın MÜSLÜMAN olduğunu biliyordum o kadar ....

Bu mektubunun devamını kitabı aldıktan sonra okuya bilirsiniz...

Tuğba
Moderatör
Moderatör
Tuğba

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyÇarş. Ekim 31, 2012 1:04 pm

Kahraman Tazeoğlu--Beni Susarken Bölme...

KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 P_120576_b

tavsiye ederim;))

::seda::
Süper Moderatör
Süper Moderatör
::seda::

Mesaj Sayısı : 1088 Rep Gücü : 1276 Başarı Sistemi : 62 Yaş : 30 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 11/12/09 Zodyak : Terazi çin astrolojisi : Horoz Doğum tarihi : 09/10/93 Nerden : istanbul İş/Hobiler : öğrenci/resim yapmak Yorum : Tomurcuk derdi olmayan ağaç odundur...

MesajKonu: Geri: KİTAP TANITIMI YAPALIM   KİTAP TANITIMI YAPALIM - Sayfa 2 EmptyPerş. Kas. 01, 2012 9:25 pm

Suzanne Collins'ın Açlık Oyunları muhteşem bir roman tavsiye ederim. Hem felsefi içeriği hemde harika senaryoya sahip.

KİTAP TANITIMI YAPALIM
2 sayfadaki 2 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2