Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Müjgan Gönül Fan Sitesi

HERKESİN GÖZÜ BİZDE..HERZAMAN ZİRVEDE

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 2vdjggh
Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 K1bghf
Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 Svgcpx

Yaşanmamış Yıllar

+4
_e_s_r_a_
Livâ-ül Hamd
Tuğba
Nazlıcan
8 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
YazarMesaj
mimika
Üye
Üye
mimika

Mesaj Sayısı : 298 Rep Gücü : 346 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 26 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 14/09/11 Lakap : beyza türk Zodyak : Balık çin astrolojisi : Kaplan Doğum tarihi : 10/03/98 Nerden : konya İş/Hobiler : kitap okumak Yorum : MÜJGAN GÖNÜL <3 OZAN ÇOBANOĞLU & BeyzA TÜRK

Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 Empty
MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyPerş. Ağus. 02, 2012 12:10 am

Smile senaryo yazıyorum
Tuğba
Moderatör
Moderatör
Tuğba

Mesaj Sayısı : 1785 Rep Gücü : 2175 Başarı Sistemi : 200 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 23/10/11 Lakap : ... Nerden : ... İş/Hobiler : ... Yorum : hayat, hayaller, kırıklıklar, umutlar, dünya, aşk, bulantı, ilişkiler, siyaset, sinema, can sıkıntısı...

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyPerş. Ağus. 02, 2012 12:12 am

yenimi yoksa
mimika
Üye
Üye
mimika

Mesaj Sayısı : 298 Rep Gücü : 346 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 26 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 14/09/11 Lakap : beyza türk Zodyak : Balık çin astrolojisi : Kaplan Doğum tarihi : 10/03/98 Nerden : konya İş/Hobiler : kitap okumak Yorum : MÜJGAN GÖNÜL <3 OZAN ÇOBANOĞLU & BeyzA TÜRK

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyPerş. Ağus. 02, 2012 12:16 am

evet 10. bölümü
Tuğba
Moderatör
Moderatör
Tuğba

Mesaj Sayısı : 1785 Rep Gücü : 2175 Başarı Sistemi : 200 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 23/10/11 Lakap : ... Nerden : ... İş/Hobiler : ... Yorum : hayat, hayaller, kırıklıklar, umutlar, dünya, aşk, bulantı, ilişkiler, siyaset, sinema, can sıkıntısı...

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyPerş. Ağus. 02, 2012 12:21 am

hadi bakalım:))yeni bölümden birazcık tüyo ver sen bize:)))
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Mesaj Sayısı : 2239 Rep Gücü : 2586 Başarı Sistemi : 82 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyPerş. Ağus. 02, 2012 5:53 pm

Tuğba abla dediklerinde haklısın şunun dışında ''yazan herzaman kaleminden dökülenlere bayılır ve kendini rakipsiz görür'' öyle birşey düşünmüyorum tamam bazen olaylar yazana güzel gelebilir yazarken eğlenebilir ama rakipsiz görmem kendimi yani sonuçta burada öylesine eğlenmek için yazıyoruz Profesyönel senaristte değiliz. Bu arada bu bölümü yazarken bende çok sıkıldım bu bölüm biraz böyle geçiştirmeye geldi. Ama devamı güzel olacak inşAllah tabi yazabilirsem.
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyCuma Ağus. 03, 2012 3:29 pm

Nazlı demiş ki:
Tuğba abla dediklerinde haklısın şunun dışında ''yazan herzaman kaleminden dökülenlere bayılır ve kendini rakipsiz görür'' öyle birşey düşünmüyorum tamam bazen olaylar yazana güzel gelebilir yazarken eğlenebilir ama rakipsiz görmem kendimi yani sonuçta burada öylesine eğlenmek için yazıyoruz Profesyönel senaristte değiliz. Bu arada bu bölümü yazarken bende çok sıkıldım bu bölüm biraz böyle geçiştirmeye geldi. Ama devamı güzel olacak inşAllah tabi yazabilirsem.

inş. güzel olcağından şüphem yok zaten .. yazabilirsem ne demek tabikide yazacak sın !
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

Mesaj Sayısı : 1165 Rep Gücü : 1228 Başarı Sistemi : 7 Yaş : 34 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 07/09/10 Lakap : Livâ-ül Hamd Zodyak : Oğlak çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 18/01/90 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Öğrenci Yorum : MÜJGAN ABLAM SENİ ÇOOOK SEVİYORUM!! <3 ;)

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

"ŞEHİT Mİ OLDU ASKER, CENNET KOKTU DA HER YER" <3

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyC.tesi Ağus. 04, 2012 3:04 pm

Düşüncene kalemine, ellerine, emeklerine sağlık canım sen karala birşeyler devamı gelir.
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyC.tesi Ağus. 04, 2012 6:04 pm

13. bölümü merakla bekliyoruz hadi hayırlısı bakalım tbsm
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

Mesaj Sayısı : 1165 Rep Gücü : 1228 Başarı Sistemi : 7 Yaş : 34 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 07/09/10 Lakap : Livâ-ül Hamd Zodyak : Oğlak çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 18/01/90 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Öğrenci Yorum : MÜJGAN ABLAM SENİ ÇOOOK SEVİYORUM!! <3 ;)

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyC.tesi Ağus. 04, 2012 6:12 pm

Haydi bakalım.
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Mesaj Sayısı : 2239 Rep Gücü : 2586 Başarı Sistemi : 82 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptySalı Ağus. 21, 2012 6:36 pm

Sonunda yazabildim ama yine pek olmadı galiba böyle idare ediverin

13.BÖLÜM

1 Yıl Sonra

(Arda, Leyla, Ceylan ve küçük kardeş Nazlı artık hep birlikte yaşıyorlardır. Eskisi gibi olamayacaklarını biliyorlardır ama bir Umut bekliyorlardı işte… Leyla ile osman barışmıştır Leyla zorda olsa affetmiştir. Öykü eski restoranttaki işine geri dönmüştü. Tenzile hanım Anıl’ın ölümünden sonra İzmir’e kardeşinin yanına gitmişti. Ceylan artık avukattır… kendi bürosunda çalışıyordur. Leyla işten ayrılmıştır herşey tamam olduğunda osmanla klinik çacaklardır. Herşey yolunda gidiyordu ama Anne ve Babalarını bulamamış, olanlara anlam veremiyorlardı. Nazlı’yı neden bırakmışlardı. Bütün bu soruları cevaplamalılardı. Çünkü; hayatlarının neden karardığını öğrenmek istiyorlardı. Umut ve hacer teyze kendi hallerinde yaşayıp gidiyorlardı İşletme bitirmiş olan Umut Arda’nın şirketinde çalışıyordur. Umut Ceylanla, Arda ise Öyküyle nerdeyse evlilik noktasına gelmişlerdir ama Leyla ile Osmanda hiç birşey yoktur. Bu durum Leylanın canını çok sıkar.)

Mekan/Arda, Ceylan, Leyla ve Nazlı’nın yaşadığı ev – Pazar-Zaman/Akşam

Leyla: Görüyorsun değilmi hiç aramıyor. Ben nöbetçiyken sürekli arıyordum.
Ceylan: Aman abla taktığın şeye bak. İstifa etmeseydin
Leyla: Yok iyi böyle ya azcık kafamı dinlerim.

(Kapı çalar..)

Ceylan: Ben açarım yengecik gelmiştir nede olsa…

(Gelen öyküdür. Otururlar sohbet ederler. Öykü gider. Sabah olur.)
Mekan/Çay bahçesi
(Öykü ile Arda Kahvaltıyı dışarda yapmaya çıkarlar.)

(Öykü masadaki bardağa elini çarpar ve yere düşürür.)
Öykü: Ayy… gitti bardak…
(Arda güler.)
Öykü: Neden gülüyorsun Arda çok mu komik
Arda: Amana man alınırmışta. Tamam gülmedim.
Öykü: Of of nolacak benim bu sakarlığım.
Arda: Ben seni böylede seviyorum merak etm sen.
Öykü: Sonra pişman olma ama sevdiğine.
Arda: Olmam olmam merak etme. Uzun bir zamandan ,15 sene kadar uzun bir zamandan sonra ilk defa gerçekten mutluyum…
Öykü: Daha da mutlu olacaksın. Olacağız.
Arda: İnşallah… Neyse şirkete gitmeliyim artık.
Öykü : Tamam kalkalım.
Arda: Garson…! Hesap…

Mekan/Ceylanların oturduğu ev sokağı

(Ceylan işe gidiyordur. Birden biri önüne atlayıverir.)
Ceylan: ahh
Necati: Merhaba Ceylan hatıladınmı beni
Ceylan: Sen nerden çıktın be hapiste değilmiydin sen
Necati: Senin için kaçtım. Yürü benimle geliyorsun. O yanındaki çocuk varya Umutmudur nedir oda görecek gününü
Ceylan: Nediyorsun sen ya bırak beni

(Biran devriye gezen Polis sireni sesi gelir bunu duyan Necatinin eli ayağına dolaşır.)

Necati: Şimdi gidiyorum ama yine görüşeceğiniz. O Umutlada… (der ve gider.)

Ceylan: Offf (ağlıyordur. Geri eve döner..)

(Kapıya gelir. Titriyordur anahtarı bulamaz. Kapıyı çalar.)

Leyla: Ceylan noldu sana.

(içeri girerler. Arda’ya haber verirler oda gelir. Olanları aAnlatır.)

Ceylan: Napıcaz.
Arda: Polise haber verelim ben arıyorum. Bi arkadaşım vardı komiser. (içeri geçer arar.)

Ceylan: Abla ya Umut’a birşey yaparsa.
Leyla: (sarılır) Merak etme canım birşey olmaz…

(Arda gelir.)

Arda: Tamam konuştum. Bakacaklar işte… Sen gitme bugün işe
Ceylan: Tamam.
Arda: Ben çıkıyorum şirkete gidiyorum. Aslında gitmezdim ama bi ton iş var hepsini halledemez Umut. Siz dikkatli olun.
Leyla: Tamam.

(Akşam olur. Umut biraz erken çıkmıştır işten eve dönüyordur birden Necati silahla önüne çıkar.)

Umut: Sen
Necati: Evet ben. Yürü benimle geliyorsun Ceylanı benden almak neymiş göreceksin.
Umut: Ben onu senden almadım. O seni zaten sevmiyordu.
Necati: Sus! Yürü

(Zorla götürür.)

1 saat sonra Ceylanın telefonu çalar.

Ceylan: Gizli numara. Alo
Necati: Merhaba ceylan benim Neco
Ceylan: Ne arıyorsun beni ya manyakmısın sen
Necati: Bi dinle istersen bak yanımda kim var.
Umut: Ceylan..
Ceylan: Umut…

13.Bölümün Sonu
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptySalı Ağus. 21, 2012 7:48 pm

yo güzel olmuş
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptySalı Ağus. 28, 2012 2:08 pm

İyice Brezilya dizisine döndü.Olaylara bakın yav.Ellerine sağlık canım güzel olmuş.
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptySalı Ağus. 28, 2012 2:28 pm

Libâ-ul Hamd demiş ki:
İyice Brezilya dizisine döndü.Olaylara bakın yav.Ellerine sağlık canım güzel olmuş.

ee ne demişler her diziye bi tane psikopat lazım
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptySalı Ağus. 28, 2012 4:23 pm

Tövbeeee esftağfirullah kız o ne demek öyle.
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptySalı Ağus. 28, 2012 6:18 pm

Libâ-ul Hamd demiş ki:
Tövbeeee esftağfirullah kız o ne demek öyle.

hani olur ya olayları karıştıran işleri bozan Very Happy
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptySalı Ağus. 28, 2012 6:19 pm

Very Happy bak senn bizim nazlı piskopatlığa özenmiş Very Happy
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptySalı Ağus. 28, 2012 6:22 pm

mimika demiş ki:
Very Happy bak senn bizim nazlı piskopatlığa özenmiş Very Happy

yok ya ben değilde özenti olan çok Very Happy
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyÇarş. Ağus. 29, 2012 1:26 am

14.BÖLÜM

Ceylan: Umut… Bırak onu ne istiyorsun ondan.
Necati: O ölecek… ama once sen buraya geleceksin (der pat diye kapatır telefonu)
Leyla: Noldu Ceylan? Umut’umu kaçırmış.
Ceylan: Abla o ölecek dedi. Offff (ağlar.)
Leyla: Tamam canım üzülme birşey yapamaz. Hemen abime haber verelim.
(Arda’yı ararlar öyküde gelir. Polisten haber bekliyorlardır.)

(Arda’nın birden gözü kararır başı döner. Yerinde sendeler.)

Ceylan: Abi..!
Öykü: Arda iyimisin?
Ceylan: Abi iyimisin noldu
Arda: Tamam sakin … iyiyim ben.
Leyla: Abi bi doktora gidelim istersen. Önemli birşey olabilir.
Arda: Ya yok birşey tamam..

(1 saat sonra Ardanın telefonu çalar. Arayan hakan komiser dir.)

Ceylan: Abi telefon.
Arda: Alo… Hı hı tamam hakan. (Telefonu kapatır.)
Ceylan: Nolmuş abi?
Arda: Necatinin hep takıldığı bir kafe varmış. Arkdaşları bi depodan bahsetmişler oraya gidiyorlarmış hadi gidelim.
Ceylan: Hıh tamam hadi.

Mekan/Depo

Necati: Sana ne olacağını biliyorsun değilmi.
Umut: Peki sen kendine ne olacağını biliyormusun?
Necati: (güler.) Ne olacakmış?
Umut: Yakalandıktan sonra hapisten bird aha çıkamayacaksın. Ceylana bird aha yaklaşamayacaksın.
Necati: (sinirlenir. Umuta bi tane vurur.) Sen öleceksin ve Ceylanla ben çok mutlu olacağız.

(Umut iplerini çözmeye çalışıyordur. Nerdeyse başarmıştır.)

30 dk sonra

(Umut ipleri çözmüştür. Tam o sırada polis sirenleri duyulur . polis deponun etrafını sarmıştır. Uyarı yapıyorlardır. Neco silahı umutun başına dayar. Polisler içeri girer. Arda gilde arkalarındadır.)

Hakan Komser: Bırak onu teslim ol.
Necati: Heye bende öyle diyordum. (Ceylanı görür.) Ceylan…
Ceylan: (ağlıyordur.) Umut… bırak onu
Necati: Gel buraya bırakayım.
(derken iplerini çözmüş olan umut silahı tutuverir boğuşmaya başlarlar.)

Hakan Komser: Durum kimse ateş etmesin.
Ceylan: Umutttt. (der gitmeye çalışır.)
Arda: Dur ceylan sakin ol.

(derken silah arada kalır ve patlar. Umut vurulmuştur.)

Ceylan: Umut hayır umutttt.

(Necati düşen silahı alacakken polisler necatiyi vurular. Hepsi koşarak umut’un yanna gider.)
Ceylan: (başını dizinin üstüne koyar ve..) Umut nolur nolur ölme lütfen bari sen ölme nolursun. Ambulans çağırın.
Arda: Hakan..
Hakan Komser: Tamam…. Biri çabuk ambulans çağırsın.

Umut: (zar zor konuşarak.) a.. ağlama
Ceylan: Tamam ağlamıyorum. Yorma kendini. Hadi nerde kaldı ambulans.

Öykü: Leyla…
Leyla: Yok birşey tamam sakin ol.

(Ambulans gelir. Ceylan umutun yanına biner. Leyla öner biner. Arda ile öyküde arabayla giderler.)

Mekan/Ambulansın içi

(Ceylan umutun elini tutuyordur.)

Ceylan: İyi değilmi iyi olacak?
Görevli: Sakin olun hanımefendi.
Umut: Üzülme.. (derken eli düşer. Kalbi durmaya başlar.)

Ceylan: Umutttt… hayır ölme hayırrrr.

14. BÖLÜMÜN SONU
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyÇarş. Ağus. 29, 2012 11:16 am

çok güzel olmuş umut ölmesin ya Sad bide arda öykü sahneleri olsa Very Happy
Tuğba
Moderatör
Moderatör
Tuğba

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyÇarş. Ağus. 29, 2012 11:45 am

güzel olmuş 14. bölüm nazlı kalemine sağlık;)))
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyÇarş. Ağus. 29, 2012 2:00 pm

sağolun.. merak etme az akldı öykü ileardanın bol bol sahneleri olacak...
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyÇarş. Ağus. 29, 2012 6:24 pm

inş. heyecanla bekliyorumm
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyPerş. Ağus. 30, 2012 1:48 am

15.BÖLÜM

Mekan/Ambulansın İçi

Ceylan: Noluyor birşey yapın ölmesin lütfen…
Görevli: Tamam sakin olun biraz izin verin işimizi yapalım.

(Geri döndürmeye çalışırlar. Geri döner ama çok kan kaybediyordur. Hastaneye varırlar. Osmanada haber vermişlerdir.)

Mekan/Hastane
Osman: Çabuk çacuk içeri alın.
Ceylan: (ağlıyordur.) Osman abi nolur kurtar onu birşey olmasın lütfen. Lütfen…
Osman: Tamam siz bekleyin burada.

Ceylan: Abla… ya, ya ona birşey olursa naparım ben. Anıl’da burada ölmüştü. Bari o ölmesin
Leyla: Tamam canım sakin ol ona birşey olmayacak o çok dayanıklı birisi. O cehhennemden sağ çıkmıştı hatırlamıyormusun.
Öykü: Leyla doğru söylüyor ceylan oradan çıkbildiyse buradanda dimdik ayakta çıkacaktır.
Ceylan : Sad İnşallah…

1-1.5 saat olmuştur ve ameliyat devam etmektedir. Hüzünlü bekleyiş sürüyordur.

Leyla: Abi ya Nazlı’nın kreşten çıkma vakti geldi.
Arda: Hay Allah unutmuşum onu. Napsakki.
Öykü: Ben giderim siz kalın burada.
Arda: Çok sağol canım ya Sen al bu anahtarı oyalarsın onu
Öykü: Tamam canım banada haber verin.
Leyla: Tamam.

Mekan/Ardaların evi

Yarım saat sonra Nazlı’yı getirirler.

Nazlı: Öykü abla . Ablamlar abim nerde sen neden burdasın?
Öykü: Onların işi var canım sen bugün benimlesin gel çizgifilm izleyelimmi seninle dondurmada yeriz.
Nazlı: Gerçekten oleyy yaşasın dondurma yiycez..
Öykü: Hadi bakalım.

Mekan/Hastane

2 Saat sonra osman çıkar.

Ceylan: Osman abi iyi, iyi değilmi o iyileşek değil mi?
Osman: Bak canım açık konuşacağm hem çok kan kaybetmiş hemde kurşun iç organlarına zarar vermiş bekleyeceğiz uyanırsa atlatmış demektir.
Ceylan: Ne.. peki ya uyanmazsa?
Osman: Herşeye hazırlıklı ol. Ama Allah’ta ümit kesilmez sen dua et.
Ceylan: Odamı ölecek yani :’( hayır yok olmaz olamaz.. Abi ölmesin nolur lütfen..
(Leyla, ceylanı görünce ağlamaya başlar.)
Arda: Tamam canım birşey olmayacak merak etme sen.
(Sarılırlar.)
Ceylan: O ölürse naparım ben… hep benim yüzümden. Herşey ne güzel yoluna girmişti.
Arda: Tamam canım sakin ol.
(Ceylan daha fazla dayanamaz yere yığılır kalır.)
Arda: Ceylan ceylan iyimisin.
Leyla: Ceylan canım. Osman..!

(Odaya alırlar ceylanı.)

Osman: İlaç verdik dinlensin biraz.
Leyla: Off tamam…

(Arda ile öykü beklerlerken Arda’nın yine başı döner sendelemeye başlar.)

Leyla: Abii. Noldu
Arda: Yok birşey ya iyiyim.
Leyla: Abi bu neyse sık olmayabaşladı. Testler yaptıralım.
Arda: Yok önemli değil iyiyim ben şimdi bunun sırası değil zaten.
Leyla:İyi öyle olsun.

(Leyla’nın telefonu çalar. Hacer teyze arıyordur.)

Leyla: Abi abi hacer teyze. Ne diyecğim ben al sen konuş.
Arda: Olurmu aç sen. Şey de sorarsa şehir dışında falan de şirketle ilgiliymiş falan de işte.
Leyla: Tamam. Alo hacer teyze noldu.
Hacer: Kızım Umut’a ulaşamıyorum. Senin haberin varmı?
Leyla: Hı şey… Umut. Umutu abim şehir dışına göndermiş iş ile ilgiliymiş apar topar gitmiş haber verememiş toplantıdadır ondan açmıyordur.
Hacer: Hııı tamam kızım sağolasın. Görüşürüz. Ben sonra tekrar ararım Umut’u.
Leyla: Tamam (telefonu kapatırlar.) ohh. Anlayacak diye çok korktum.

1 Saat sonra ceylan kalkmıştır ve üçü yoğun bakım penceresinin önünde bekliyorlardır.

Ceylan: Nolur ölme umut beni bırakma.

(Birden Umut’a birşeyler olmaya başlar.)

Arda: Doktorr yokmu. Yardım etsin biri.
Ceylan:Umut umutt. Abla noluyor. Ölüyormu.
(Osman koşarak içeri girer.)
Leyla: Bilmiyorum canım sakin ol dur biraz.

(Herkes birbirine bakar.)

15.BÖLÜMÜN SONU
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyPerş. Ağus. 30, 2012 11:32 am

vays çok güzel olmuş Smile
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 5 EmptyC.tesi Eyl. 01, 2012 5:35 pm

16. BÖLÜM

(Osman odadan dışarı çıkar.)

Ceylan: Ne oldu iyi mi o?
Osman: Merak etme iyi. Sana harika bi haberim var uyanıyor.
Ceylan: Ne! Uyanıyor mu? Gerçekenmi? Abla, abi duydunuz mu uyanıyormuş.
Arda: Tamam canım sakin ol.
Ceylan: İçeri girebilrimiyim lütfen.
Osman: Tamam ama çok fazla kalmak yok tamammı?
Ceylan: Tamam. (hazırlanır içeri girer. Umut’un elini tutar.)

Mekan|Yoğun bakım
Ceylan: Umut
(umut yavaşça özlerini açar.)
Umut: Ceylan..
Ceylan: İyisin değimli çok korkuttun beni.
Umut: İyiyim. Ona ne oldu Necati.
Ceylan: Boşver onu sen öldü o. Düşünme bunları.
Umut: Sana bir şey olmadı değimli? (yarası acır öksürür.)
Ceylan: Yok bana bir şey olmadı sen yorma kendini. Ben şimdi dışarı çıkıyorum sen dinlen sen iyileşene kadar buradayım merak etme sen. (der dışarı çıkar.)

Leyla: Nasıl iyi mi?
Ceylan: İyi, daha da iyi olacak.
Arda: Olacak merak etme ama sen eve git dinlen biraz dünden beri buradasın.
Ceylan: Hayır. Lütfen ısrar etmeyin o çıkana kadar buradayım.
Leyla: Tamam. İnadını biliyoruz.
(Ceylan gülümser.)

Leyla: Ha abi sen işe gitmiyor musun?
Arda: Çıkmam gerekiyor aslında. Giderim birazdan eve de uğrayayım Öyküyle Nazlı ne yaptı ki. Öykü’de işten izin almış. Ona dedim ben, kaç kere dedim gel bizim holding’de çalış diye ama o’da bu Ceylan gibi inat dinlemiyor ki.
Leyla: Çekmişlerdir birbirlerini. Artık nasıl olduysa.
Ceylan: Abla… abi… kırılıyorum ama.
Arda: Tamam, tamam bir şey demedik. Neyse ben gidiyorum.
Leyla: Tamam. Görüşürüz. Bir şey olursa haber veririz zaten.
Arda:Tamam görüşürüz.
(Arda gider.)

Mekan|Arda’ların Evi

(Arda ; Öykü ile Nazlı’ya bakmaya gelmiştir. Arda anahtarla kapıyı açar eve girer. Nazlı tv izliyordur.)
Nazlı: Abiii. Abim gelmiş (koşar sarılır.)
Arda: Canım benim ne yaptın bakalım sen?
Nazlı: Dondurma yedi biz öykü ablayla biliomusun.
Arda: yaa öylemi.
(Arda’nın geldiğini duyan Öykü mutfaktan gelir.)
Öykü: Aaaa canım hoş geldin noldu? İyimi umut?
Arda: Hoşbulduk canım. Nazlıcım hadi sen çizgifilm izle.
(Nazlı tv izlemeye gider.)
Arda: İyi iyi çok korkuttu bizi ama iyi şimdi.
Öykü: Ohh iyi bari çok sevindim Ceylanda iyimi?
Arda: İyi çok kötü oldu ya ceylan ama iyi.
Öykü: Nasıl kötü olmasın. Neyse sen kalacakmısın ben nazlı’ya patates kızartması yaptım ama sanada verebiliriz birazcık.
Arda: (güler.) yok siz yiyin benim şirkete gitmem lazım. Sen bi süre daha Nazlı’yla ilgilenebilir misin?
Öykü: Tabi ilgilenirim.
Arda: Tamam. Nazlı Ben gidiyorum. Gelirken ne getireyim sana?
Nazlı: (ellerini yanağına koyarak) ııııııı, çikolata
Arda: (Güler.) Tamam…
Nazlı: Ne zaman geleceksin? Leyla ablamla Ceylan ablam nerde?
Arda: Omların biraz işi var. Son gelecekler tamam mı?
Nazlı: Tamam
Arda: Kreşe gitmeyecekmi bugün?
Öykü: Yok bugün kreşte onarım mı ne varmış. Kağıt göndermişler.
Arda:Hımm tamam hadi görüşürüz.
Öykü: Görüşürüz. (Kapıya yönelirler.) Dikkat et.
Arda: Tamam.

(der. Gider.)

Mekan|Hastane

(1-2 saat olmuştur. Leyla ile Ceylan yalnız kalmışlardır. Oturuyorlardır.)

Ceylan: Abla sen istersen git ne zamandır buradasın.
Leyla: yok bende buradayım sen gitmiyorsan bende gitmiyorum. Ama sen otur da ben Osman’ın yanına uğrayayım bi.
Ceylan: (gülümser.) Tamam

(Leyla gider. Ceylan yoğun bakım penceresine gider.)

Ceylan: Ya sana bir şey olsaydı, ne yapardım ben.

16.BÖLÜMÜN SONU

Yaşanmamış Yıllar
5 sayfadaki 6 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
 Similar topics
-