Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Müjgan Gönül

Sitemize üye olarak hizmetlerimizden en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.
Üye olurken lütfen kuralları iyi okuyun.
10 saniyede üye olmak için tıklayın..
Müjgan Gönül Fan Sitesi
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
Müjgan Gönül Fan Sitesi

HERKESİN GÖZÜ BİZDE..HERZAMAN ZİRVEDE

AnasayfaAnasayfa  Latest imagesLatest images  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yap  
Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 2vdjggh
Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 K1bghf
Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 Svgcpx

Yaşanmamış Yıllar

+4
_e_s_r_a_
Livâ-ül Hamd
Tuğba
Nazlıcan
8 posters
Sayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
YazarMesaj
mimika
Üye
Üye
mimika

Mesaj Sayısı : 298 Rep Gücü : 346 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 26 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 14/09/11 Lakap : beyza türk Zodyak : Balık çin astrolojisi : Kaplan Doğum tarihi : 10/03/98 Nerden : konya İş/Hobiler : kitap okumak Yorum : MÜJGAN GÖNÜL <3 OZAN ÇOBANOĞLU & BeyzA TÜRK

Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 Empty
MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPtsi Haz. 25, 2012 8:56 pm

evet haklısınız ;) bn düşünemedim Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 73460
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

Mesaj Sayısı : 1165 Rep Gücü : 1228 Başarı Sistemi : 7 Yaş : 34 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 07/09/10 Lakap : Livâ-ül Hamd Zodyak : Oğlak çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 18/01/90 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Öğrenci Yorum : MÜJGAN ABLAM SENİ ÇOOOK SEVİYORUM!! <3 ;)

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

"ŞEHİT Mİ OLDU ASKER, CENNET KOKTU DA HER YER" <3

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptySalı Haz. 26, 2012 11:37 am

Nazlı asker yazdın da aklıma geldi bakın şimdi internette izlediğim "Ali Tuncay KASIMOĞLU" nun stand up showundan aynen anlattığını şekilde yazayım.

Üstteğmen 1 haftalık askere sormuş;

Üstteğmen : "Vatan nedir oğlum?"

Asker : "Hem hüm kem küm"

Üstteğmen : "Tıt!"

Üstteğmen : "Çavul Vatan nedir?"

Çavuş : "Vatan bizim anamızdır Kumandanım."

Üstteğmen : "Neymiş lan vatan?"

Asker :"Hı Çavuşun anasımış."

hysterical hysterical hysterical hysterical hysterical

Google'dan Gülmekten Karnınız Ağrıyabilir... Grawi65 yazın ve 2. dakikanın 15. saniyesine tıklayın bu anlatımı izleyeceksiniz.Birde 7. dakikanın 12. saniyesini de izlerseniz yine güleceğinizden eminim haydi iyi seyirler. byes
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Mesaj Sayısı : 2239 Rep Gücü : 2586 Başarı Sistemi : 82 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptySalı Haz. 26, 2012 8:02 pm

4.BÖLÜM

(Öyküyü odaya alırlar.Eline bakar Osman.)

Arda: Neyse size çok geçmiş olsun.
Leyla: Sağolun tekrar teşekkürler.
Arda: Hoşçakalın… (der ve şirkete gider.)
Leyla: ...

(Öykü'nün eline bakıp dikiş atarlar.)

Öykü: Teşekkürler doktor bey. Peki iz kalırmı elimde?
Osman: Ne demek işimiz bu. Çok hafif bir iz bırakabilir ama belli belirsiz bişi.
Öykü: Hıı tmm doktor bey tekrar teşekkürler...Hadi Ahmet
Ahmet: iyimisn abla
Öykü: İyiyim ya dikiş attılar işte
Ahmet: hım Geçmiş Olsun. Artık şu sakarlıklarına son vermelisin yoksa başına gerçekten birşey gelecek.
Öykü: Ahmetttt!
Ahmet: Tamam abla ya.

(Giderler.)
(arkalarından osman ile leyla konuşuyorlardır.)

Osman: Ne şeker kız değilmi?
Leyla: (sinirli bi şekilde) değil hıh hiç neresi şeker o kızın ne diyosun sen ya
Osman: Sinirlenince daha bi güzel oluyosun sen ya
Leyla: Off osman ya çok gıcıksın. (der ve gider.)
Osman: Leylaaa. dur beklee (osmanda arkasından.)

Mekan/Leyla ile Ceylan'ın Evi

Ceylan: Of yat yat sıkıldım en iyisi dışarıya çıkayım ama ablam ararsa ne diycem aman evdeyim derim inanmazsada çok sıkıldım falan derim.
(Hazırlanır çıkacakken...)
Ceylan: Hıı nerde benim şu ilacım of o spreyide taşımak istemiyorum ama neyse kalsın evde ya almasam bişi olmaz heralde hemen dönerim zaten.

(Ceylan dışarıya çıkar... O sırada mahallenin yakışıklı askeri Umut'a izne çıkmış mahalleye hasret dolu gözlerle bakmata ve hızlı adımlarla ilerlemektedir. Ceylan’ın telefonu çalar.Çantasında bir türlü bulamadığı telefonu eliyle aramaya çalışırken Umut'la çarpışır.)

Mekan/ Sokak

Ceylan: Ah...ayağım....
Umut: İyimisinzi...

(Ceylan acısından ne Umut görmekte nede duymaktadır.
Umut ayağı kalkar ve Ceylanı kaldırmaya çalışır.Tam o sırada Ceylanla göz göze gelir ve Umut çarpılmışa döner yerinde sendeler).

Umut: (şaşkın ve kekeme bir şekilde) İyi...İyimisn...İyimisiniz.
Ceylan: Siz gelmeden önce gayet iyiydim.
Umut: Özür dilerim gerçekten çok özür dilerim.
Ceylan: Tamam...Biraz suç bendede var bende özür dilerim.
Umut: Yok hiç suç sizde olur mu benim suç...
Ceylan: (Umut'u şöyle bir süzer)Asker misiniz.
Umut: Nerden bildiniz?
Ceylan: Şanınız buralara kadar geldi.Mahalle sizin efsanelelerinizle çalkalanıyor (Üniformasındaki armasına bakarak). Sayın Mertoğlu... Şakamısın sen ya? Üzerinizdeki üniformayla beni manav olduğunuza ikna edemezsiniz herhalde...
Umut: He...şey göz...aman...ayağın...Olayın şokundayım pardon...
Ceylan: Bu kadar küçük bir çarpışmada böyle oluyorsanız çatışmada sizi görmeyi isterdim.Askerde işiniz zor olsa gerek...
Umut: (Mahçup bir ifadeyle) Normalde böyle değilim... (Derken Ceyla'nın telefonu çalar...)
(Ceylan ablasının aradığını görünce Umut'a sus işareti yapar.)
Ceylan: Efendim ablacığım.
Leyla: Nerdesin sen niye açmıyorsun telefonu
Ceylan: Mutfaktaydım bulaşık yıkıyordum abla duymamışım.
Leyla: Neden yatağından kalktın sen.Neyse eve gelince konuşacağız bunu.Geliyorum ben birazdan.
Ceylan: Tamam ablacığım.Der ve telefonu kapatır.
Ceylan: Benim eve gitmem gerek...
Umut: Nerde oturuyorsunuz?
Ceylan: Şu binada
Umut: Öyle mi bende tam karşınızdaki binada oturuyorum.Adım Umut.
Ceylan: Aaa öyle mi siz Hacer Teyzenin askerdeki oğlumusunuz?
Umut: Evet...İsim?
Ceylan: He...
Umut: Ben Umut demiştim sizin adınız nedir...
Ceylan: Ceylan...Ceylan ben...
Umut: Ne güzel...
Ceylan: Nedir güzel olan...
Umut: İsim...isim güzel yani onu dedim...
Ceylan: Kusura bakmayın benim gitmem gerekiyor.Tanıştığımıza memnun oldum.
Umut: Bende...
(Ceylan arkasını döner ve eve doğru gider....)
Umut: Yardım istermisiniz?
Ceylan: Anlamadım?
Umut: Bulaşıklar?
Ceylan: Hee...sağolun hallederim ben... Smile

(İkiside gülüşürler...)
4.Bölüm Sonu
mimika
Üye
Üye
mimika

Mesaj Sayısı : 298 Rep Gücü : 346 Başarı Sistemi : 0 Yaş : 26 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 14/09/11 Lakap : beyza türk Zodyak : Balık çin astrolojisi : Kaplan Doğum tarihi : 10/03/98 Nerden : konya İş/Hobiler : kitap okumak Yorum : MÜJGAN GÖNÜL <3 OZAN ÇOBANOĞLU & BeyzA TÜRK

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptySalı Haz. 26, 2012 10:19 pm

çok güzel ve heyecanlı gidiyor arda ile öyküyü çok merak ediyorum aşkları nasıl başlıcak gibisinden..

bide arda kardeşlerini bulabilecekmi bunuda merak edyorummm
betül
Üye
Üye
betül

Mesaj Sayısı : 366 Rep Gücü : 382 Başarı Sistemi : 13 Yaş : 32 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 27/06/08 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Maymun Doğum tarihi : 23/02/92

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyÇarş. Haz. 27, 2012 4:16 pm

çok güsl olmuş nazlı ve kübra _e-s-r_a_ ellerinize sağlık
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

Mesaj Sayısı : 2239 Rep Gücü : 2586 Başarı Sistemi : 82 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 27/03/10

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPerş. Haz. 28, 2012 1:36 pm

teşekkür ederiz Betül abla yalnız kübraesra başka _e_s_r_a_ başka ayrı ayrı kişiler yani Smile
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

Mesaj Sayısı : 1165 Rep Gücü : 1228 Başarı Sistemi : 7 Yaş : 34 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 07/09/10 Lakap : Livâ-ül Hamd Zodyak : Oğlak çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 18/01/90 Nerden : İstanbul İş/Hobiler : Öğrenci Yorum : MÜJGAN ABLAM SENİ ÇOOOK SEVİYORUM!! <3 ;)

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPerş. Haz. 28, 2012 9:20 pm

şaşkın Mükemmel olmuş.Bu bölüm tamamen romantik olmuş çok hoş.Evet Arda ve Öykü'den başka Umut ve Ceylan'da "Aşk Yelkeni" ne tutunacaklar. good
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPtsi Tem. 02, 2012 5:20 pm

5.BÖLÜM

Mekan/Umut'un evi

(Umut eve gelir, kapıyı annesi açar.Umut mutlu bir şekilde annesine sarılır.)

Hacer: Oğlummm
Umut: Annecim. çok özlemişim seni
Hacer: Hani yarın gelecektin sen anneyi kandırmaya utanmıyormusun sen.
Umut: Olurmu hiç öyle sürpriz yapayım dedim kötümü ettim.
Hacer: Olur mu oğlum iyiki erken geldin çok özlemişim seni. İçeri girelim hadi gel
Umut: Bende çok özledim.
(İçeri girerler.)

Mekan/ Ceylan ve Leylanın Evi

(Ceylan acele acele üstündekileri değiştirir.Doğru mutfağa atar kendini. O sırada leyla gelir.)

Ceylan: Ohhh (koşturduğu için biraz nefes almakta zorlanır.)
Leyla: Hala mutfaktamısın sen. Noldu sana
Ceylan: Yooo bişi olmadı
Leyla: Neden nefes almakta zorlanıyosun sen ?
Ceylan: Hava çok sıcak ya ondandır.
Leyla: Bak ceylan kendine çok dikkat et pek yemedim ama hadi öyle olsun. Çabuk yukarı dinleneceksin.
Ceylan: Tamam ya çıkıyorum.

(Ceylan yukarı çıkar. Odasındadır.)

Ceylan: (Kendi kendine) Ohh az kalsın anlıyodu yakalansaydım 1 ay eve hapsederdi beni iyi kurtuldum yine… (Yatar uyur.)

(Leyla aşağıda mulaşıkları bitirmiştir. Telefonu çalar. arayan osman'dır.)

Leyla: Alo efendim canım
Osman: Nereye kayboldun sen?
Leyla: Eve geldim ya ceylana bakayım diye.
Osman: Nöbetin yokmu buğün senin?
Leyla: Yok buğün, yarın benim nöbetim.Sen akşam yemeğe bize gelecekmisin
Osman: Yok benim nöbetim var.Size afiyet olsun. Görüşürüz yarın
Leyla: Tamam canım görüşürüz baybay...
(Leyla oturur… Televizyon izler)

Mekan/ Umutun Evi

(Umut oturduğu yerde sürekli gülümsemektedir.)

Hacer: Oğlum neyin var senin neden gülüp duruyorsun.
Umut: Ne yo, yok ben gülüyomuyum yoo yani öyle evimi, seni özlemişimde ondan. Smile
Hacer: Bende seni çok özledim oğlum ne zaman bitiyor bu askerlik.
Umut: İşte 15 gün var askerliğin bitmesine. 2 gün izin verdiler. Sen nasılsın daha iyisin dimi.
Hacer: İyiyim oğlum çok şükür eee yaşlandık artık, sağolsun leyla ile ceylan da baktılar bana yemeğimi yaptılar.
Umut: Ceylan mı?
Hacer: Hıı.. karşı binada oturuyorlar.. çok iyiler ama onların işide zor çok zor günler yaşamışlar yine iyi ayakta kalmışlar.
Umut: Ne ne olmuş
Hacer: Boşver oğlum ya ....
Umut: Ah canım annem benimm (der sarılır.)

Mekan/ Ardan'nın Şirketi

Arda: (Odasından çıkar ve sekreter kıza;) Ben yemeğe çıkıyorum.Birşey olursa bana ulaşırsın.
Sekreter: Tamam Efendim.

Mekan/ Lokanta
(Arda kapıdan içeri girer ve bir masaya oturur.Siparişi vermek için garsonu beklemektedir.)

Öykü: Buyrun Efendim ne istersiniz der. (Arda başını kaldırır ve Öyküyü görünce şaşırır Öykü'de aynı şekilde şaşkındır.
İyiside aynı anda Siz… der.)

Arda: Siz beni mi takip ediyorsunuz acaba?
Öykü: Aaaa terbiyesiz.Ne takip edeceğim ben seni asıl sen beni takip ediyorsun.Farkındaysan burda çalışan benim.
Arda: Olabilir...Bakın hanımefendi benden uzak durun lütfen.Yeterince başımda bela var.Heleki senin gibi bir baş belasını asla kaldıramam.
Öykü: Ne diyorsun sen be...Utanmaz adam.Kendini ne sanıyorsun.Zübbe....
Ahmet: Noldu abla… (der ve Öyküyü apar topar içeriye götürür.Siparişi almak için Arda'nın yanına gider.)
Arda: Sen mi alacaksın siparişi.
Ahmet: Evet efendim.
Arda: Hayır hanımefendi alacak o gelip benim siparişimi alacak.
Ahmet: Efendim lütfen...Öykü biraz şey kızdır...
Arda: Ne kızdır.Hayır. Hayır o gelip alacak siparişimi dedim.
Ahmet: Peki efendim.
(Ahmet içeri girer ve söylenip duran Öyküye Senin sipariş almanı istiyor.)
Öykü: Anlamadım...
Ahmet: Duydun abla işte senin siperiş almanı istiyor.
(Öykü bir hışımla çıkar ve siparişi almak için Arda'nın yanına gider.)
Arda: Demek geldin.
Öykü: Siparişinizi verecekmisiniz.
Arda: Su?
Öykü: Su...
Arda: Duydun işte su istiyorum.
(Öykü sinirli bir halde Peki efendim. Ardanın yanından ayrılırken;)
Öykü: Ben göstereceğim sana şimdi suyu (der.)
(Bi müddet sonra elinde bir bardak su ile öykü gelir ve Arda'nın kafasından aşağı döker.)
Arda: Ne yaptın be sen...
Öykü: Suyunuzu içirdim büyükbaş beyfendi.
(İkiside birbirine sinirli bir şekilde bakar.....)
5.BÖLÜM SONU
_e_s_r_a_
Site Kurucusu
Site Kurucusu
_e_s_r_a_

Mesaj Sayısı : 3788 Rep Gücü : 2900 Başarı Sistemi : 123 Yaş : 34 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 13/06/08 Lakap : miss admin :) Zodyak : Aslan çin astrolojisi : Yılan Doğum tarihi : 14/08/89

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptySalı Tem. 03, 2012 3:39 pm

oo baya ilerletmişsiniz çok güzel olmuş ellerinize sağlık Very Happy
http://mujgangonul.niceboard.net
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptySalı Tem. 03, 2012 10:17 pm

arda öykü baya ilerledi elini sağlık nazlıcım süper gidiyo keşke gerçek dizi olsada izlesek valla hııhı
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyÇarş. Tem. 04, 2012 11:05 am

şaşkın Vooov bu bölümde çok güzel.İnanamıyorum ya kız hiç beklemediğim bir harekette bulundu ve suyu Arda'nın kafasından aşağıya döktü çok güldüm ya kahkaha Oh müstehak ona kızı baş belası olarak görüyormuş hıh. hıh Ellerine, emeklerine sağlık Nazlı'm.Merakla 6. bölümü bekliyorum. acaba
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyÇarş. Tem. 04, 2012 5:59 pm

teşekkür ederim ama ben tek başıma yazmıyorum kübra (kubraesra) ablayla beraber yazıyoruz Smile devamıda gelicek en kısa zamanda inşallah...
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 05, 2012 6:29 pm

Merak etme birtanem ben ikinize de her seferinde ayrı, ayrı teşekkür ediyorum.Benden yana Kübra'nın hakkı yenmiyor yani. Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 394840
kubraesra
Süper Moderatör
Süper Moderatör
kubraesra

Mesaj Sayısı : 1127 Rep Gücü : 1326 Başarı Sistemi : 88 Yaş : 31 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 02/07/09 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Horoz Doğum tarihi : 10/03/93 Nerden : tek türkiyeden

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 05, 2012 7:35 pm

6.BÖLÜM

Mekan/Lokanta
Patron: Öykü naptın sen.
Öykü: Beyffendi su istedi bende onu verdim.
Arda: Ne vermesi ya başımdan aşağı döktü suyu nasıl çalışanlarınız var sizin ya.
Patron: Özür dileriz beyfendi bi yanlış anlaşılma oldu galiba..

(Patron öyküyle konuşur işten ayrılması gerektiğini söyler.)

Patron: Merak etme ben sana yeni bir iş bulurum. Seni ortada bırakacak değilim
Öykü: Gerek yok abi ben bulurum bir iş. Bana acımanıza gerek yok

(Öykü çıkar gider. Arda'da gider arkasından.)

Arda: (Kolundan tutar) Senin derdin ne benimle ne uğraşıyosun benimle?
Öykü: Ne derdim olacak seninle ya. Sen de diğer zengin zübbeleri gibisin bi hava bi hava senin yüzünden işimdende oldum bi uzak dur benden. Alt tarafı bi teşekkür edelim dedik yapmadığın kalmadı. (der ve gider.)
(Arda bakakalır.)
(Öykü evine gider.Sinirinden hem ağlıyor hem titriyordur. Evine varır.)

Mekan/Öykü'nün evi
(Kapı çalar. ev sahibi gelir. Öykü kapıyı açar.)

Öykü: Hoşgeldin Mehmet amca.
Mehmet: Hiç hoş gelmedim kızım 2 ay oldu kira ortada yok artık çıkmanı istemek zorundayım.
Öykü: Tamam Mehmet amca. Ben en kısa zamanda çıkarım.
Mehmet: Kusura bakma kızım benimde yapacak birşeyim yok.
(Öykü içeri geçer. Kendi kendine;)
Öykü: (Ağlıordur) Of ya geldimi hep üst üste gelir napacağım ben şimdi nereden bulacağım yeni bir ev...

Ertesi gün. Sabah Saatleri
(Öykü iş yerinden alacağını almış. Mehmet amcaya vermiştir kendine yeni bir ev bakıyordur.)

Mekan/ Ceylan+Leyla+Umut'un evinin oraları
(Ceylan ile Leyla'nın oturğu evin üs katındaki kiralık ilanını görür ve hemen arar. Ev umut gilindir.Hacer hanım onu eve çağırır konuşurlar anlaşırlar. Öykü eşyalarını toplama için eve gider…)

Mekan / Ceylan ve Leylanın evi

Leyla: Ceylannn hadi kahvaltıya..

(Ceylan aşağı iner sofraya oturur.)

Leyla: Oo Ceylan hanım ne hayır kahvaltıya indiniz?
Ceylan: Artık böyle abla… kendimi bu kadar üzmeyeceğim… onları bulabilirsek tabi çok güzel olur ama bulamazsak yapacak birşey yok. Böyleyim artık eski 8 yaşından önceki Ceylan olacağım Smile
Leyla: İyi hadi bakalım öyle olsun… Akıllı kardeşim benim…

(O sırada kapı çalar. Leyla kapıya bakar gelen Osmandır.)

Leyla: Hoşgeldin canım. Gel kahvaltı yapıyoruz bizde…
Osman: Siz mi? Ceylandamı kahvaltıya geldi odasında yemiyormu..

(Ceylan içerden;)

Ceylan: Yok enişte artık böyle… Eski Ceylan geri dönüyor…

(Gülerler… Kahvaltı yaparlar… Öyle oturup sohbet ediyorlardır…)

Leyla: eee Ceylan ne yapalım buğün benim gece nöbetim var 3’De o yüzden gündüz izinliyim zor oldu ama kopardım izni ee napıyoruz…
Osman: Hadi kızlar siz iyi eğlenceler ben eve gideyim biraz dinleneyim… Yine nöbete kalıyorum gece…
Leyla: Sen zaten nöbetten gelmedinmi?
Osman: Bizim Dr. Kaan varya onun gece işi varmış onun yerine ben kalacağım.
Leyla: Hm. Tamam canım sen dinlen.
Osman: Haydi görüşürüz.
Ceylan&Leyla: Görüşürüzzz...

(Osman gider.)

Leyla: Eee biz napıyoruz?
Ceylan: Biraz dolaşalım mı? alışverişte yaparız.
Leyla: Tamam. Hadi.

(Hazırlanıp çıkarlar. O sırada umut’da evden çıkıyordur.)

Umut: Merhaba. Nasılsınız?
Ceylan: İyiyiz sağolun… Bu benim ablam Leyla. Buda Hacer teyzemizin asker oğlu Umut

(el sıkışırlar.)

Umut: Memnun oldum
Leyla: Bende.. İyide siz nerden tanışıyorsunuz?
Ceylan: Hiç sorma abla asker beyimiz beni dozer gibi eziyordu nerdeyse..
Leyla: Nasıl?
Umut: Çarpıştıkda (mahcup bi şekilde)
Leyla: Hmm. Neyse hacer teyz nasıl bir şikayeti varmı?
Umut: Yok çok şükür sayenizde çok iyi çok sağolun annemle ilgilendiniz için…
Leyla: Ne demek olurmu görevim bu benim hem ben ne yaptımki… Allah’ın sayesinde düzeldi o, O istemese ben birşey yapamazdımki..
Umut: (Gülümser.)
Leyla: Neyse sonra görüşürüz.
Umut: Görüşürüz… Hı bu akşam ben yola çıkıyorum iznim bitiyor. Allah’ın izniyle 15 gün sonar burdayım. Annem size emanet.
Leyla: Merak etme sen. Şimdiden iyi yolculuklar.. Görüşürüz.
Umut: Smile Hoşçakalın..

(Giderler… Umut biraz dolaşıp eve döner. Leyla ile ceylan alışveriş yaparlar.)

Mekan\Arda’nın Evi

Arda kahvaltısını alel acele yapıp çıkmaktadır.Arbasına biner ve hızlı bir şekilde şirkete gitmeye çalışır
Trafik tıkalıdır.

Mekan\Yolun Kenarı
Öykü’nün eşyasını taşıyan kamyondan yola saksı,koltuk düşmüş trafik durma noktasına gelmiştir.

Öykü: Hay Allah ya naptın abi sen ya...Koltuk paramparça olmuş ya...Daha taksiti bitmemişti.
Adam: Kusura bakmayın efendim sanırım düzgün koyamamışlar.
Öykü: Off abi ya...
O sırada bir araçtaki adam arabasından seslenir:Ne biçim insanlarsınız siz ya şu hale bak...
(Öykü bunu duyar ve bir hışımla adamın yanına gider)
Öykü:Ne diyon abi sen idare etsen ölürmüsün?
Adam:Ne idaresi be şu duruma bak...
Öykü: Ben senin...der ve o sırada Öyküyü tutmaya çalışırlar.

(Arda arabasının içinden olan biteni görmektedir ki kızın Öykü olduğunu anlar.Öykü adamla baya bir münakaşa içine girmiştir.Arda arabasından iner.O sırada adam tam Öyküye vuracakken Arda arkadan gelir adamın elini tutar ve yumruk atar.)

Öykü: (şaşırmış bir şekilde) Sizzz...
Arda: Anladık senden kurtuluşun olmadığını.Hadi hadi ne duruyorsunuz şunları yerden toplayalım.

(O sırada adam yerden kalkar ve ardanın gözüne yumruk atar.Diğer araçlardaki adamlar Arda ve adamı sakinleştirmeye çalışır.)

Öykü: İyi misin?
Arda: Sence?
Öykü: (Üzgün bir şekilde) off çok kötü şişti...
Arda: Hadi daha ne duruyorsunuz Allah aşkına ya toplayalım şurayı...
Arda toplamaya yardım eder.Kamyon şöförü arabaya biner.Öyküde tam binecekken...
Arda:Sen benimle geliyorsun.
Öykü:Ne ?der
Arda Öykü’nün kolundan tuttuğu gibi arabasına bindirir.
Öykü:Napıyorsun sen ya?
Arda:Sen o kamyonda olduğun sürece o eşyaların başına çok iş gelir.O yüzden benimle gideceksin.Yolu tarif et.
Öykü:Her fırsatta bunu nasıl başarıyorsun?
Arda:Neyi?
Öykü:Bana laf sokmaları.
Arda:Biraz güler ve...Peki sen nasıl başarıyorsun?
Öykü:Neyi
Arda:Başına bu kadar bela almayı.
Öykü sinirlenir ama birazda hoşuna gitmiştir.Arda’nın ona karşılık vermemlerine...
Mekan\Leyla’ların mahallesi
Kamyon önde Arda ile Öykü arkada arabayı yanaştırırlar.
Arda:Eee nereye taşıyoruz.
Öykü:Ne...taşıycakmısın?
Arda:Evettt.der mutlu bir halde.
Öykü şaşkındır.Ardayı tanıyamamaktadır.O eski gıcık zübbe adam gitmiş yerine yardım sever iyi niyetli bir adam gelmiştir.
Yavaş yavaş eşayaları taşıyorlardır.
O sırada Lelal ile Ceylan ellerinde poşetlerle alışverişten gelirler.
Ceylan:Abla birisi mi taşınıyor?
Leyla:Öyle görünüyor tatlım.
Ceylan:İnşAllah iyi birileridir.
Leyla:İnşAllah canım inşAllah...
Leyla ile Ceylan merdivanlardan çıkmaktadırlar.Tam evlerinin kapısına yöneldikleri an Öykü elindeki içi tabak dolu koliyi düşürür.Leyla Öyküyü görünce şaşırır.
Leyla:Aaa inanmıyorum siz...İyimisiniz?
Öykü:Şey tabaklarım gitti sanırım...Smile
Arda yukardan koşarak iner...
Arda:Nolduu...
Leyla yine şaşkın bir şekilde :İnanmıyorum siz...?
Ceylan:Noluyor abla kim bunlar.
Leyla:Bu beyfendi seni dışarda baygın bulup getiren adam.
Ceylan:Sizmiydiniz...Çok teşekkür ederim.İnanmıyorum ya şu tevafuka bakın.
Arda:Estafurullah insanlık görevim...(der ve Öyküye bakarak...) İyimisin sen?
Öykü:Şey ben iyiyim de sanırım akşama yemek yiyemeyeceğim...
Leyla:Ya üstüme vazife değil ama beyfendi...Gözünüze ne oldu acaba?İstiyorsanız bi bakayım.Şişmiş baya...
Arda:Öyküye bakarak talihsizlik işte...Oldu birşeyler.Sağolun gerek yok.
Arda kırık tabakları felan toplar ve yukarı tekrar çıkar.Leyla Öyküye dönerek...
Leyla:Canım tanışalım...Ben Leyla buda kardeşim Ceylan.
Öykü:Memnun oldum.Bende Öykü...Komşu oluyoruz sanırım.
Leyla:Ah evet.Senin gibi tatlı bir kızın komşumuz olması ne güzel...
Öykü:Teşekkür ederim der.Tam gidecekken Leyla...
Leyla:Şey Öykü...Beyfendinin gözüne buz koysanız iyi olur.Ben sana bi buz torbası vereyim canım bekle...
Leyla buz torbası elinde gelir ve Öyküye kısık bir sesle Beyfendi biraz inatcı gibi sen zorla bu buzu koydurt.Öykü ve Leyla güşürler.
Öykü merdivanları çıkarken ayağı takılır biraz sendeler.
Leyla ve Ceylan kapıyı kapatır ve Ceylan ablasına dönerek...
Ceylan:Abla bu kız abartmanı başımıza yıkar ben sana söyleyeyim.
Leyla:Şiitttt..Deme komşumuz hakkında öyle şeyler.Yıkar mı acaba? (Güşürler...)
Ceylan:Abla o adam kızın kocası mı?
Leyla:Bilmiyorum tatlımm...Neyse geç oldu hadi yemeğimizi yapalım.

Mekan\Öykü!nün evi...
Arda:Ohhh şükürler olsun bitti.
Öykü:Mahçup bir şekilde...Teşekkür ederim.Hakkınız nasıl öderim.
Arda:Bir bardak su getirerek...Ama bu sefer kafamdan dökmezsen sevirinirim.
Öykü:Mahçupdur.Şey o gün...(Arda sözünü keser ve...suyumu alabilirmiyim der.)
Öykü:Peki ...
Suyu getirir ardaya verir.Arda suyu içer.
Öykü:Neden bana yardım ettiniz?
Arda:Bu suyu içebilmek için.
Öykü:Nasıl?
Arda:Şaka şaka...Neyse yok mu yemek...Misafire böyle mi bakıyorsunuz siz?
Öykü:Haa şey ben yemeği çoktan hazırladım...da ondan önce gözünüz çok fena doktor hanım bana buz verdi onu koysak gözüne en azından şişliğini alır.
Arda:Siz duymadınız beni galiba ben açım.
Öykü:Peki...Hemen hazırlıyorum.
Öykü yemeği hazırlar.Tabaklar kırıldığı için tencerede yemek zorundalardır.
Arda:Bu ne böyle.
Öykü:Tabaklar kırıldığı için mecbur tencereden yiyeceğiz.
Arda:Hee peki madem...
İkisi girişirler tencerelere....Karınlarını doyurmuşlardır.Arda masadan kalkar ve içeri geçer.Öyküde bulaşıkları yıkamaya koyulmuştur.Arda koltukta sızmıştır.Kolay değildir onun için.Kendini hiç bu kadar yormamıştır.Öykü içeri girer ve Arda’nın uyuya kaldığını görür.
Öykü:Kısık bir sesle tam sırası der ve buz torbasını alır.Ardaya yaklaşır ve gözüne buz torbasını koyar.Arda irkilir ve Öykünün bileğinden tutarak
Arda:Adın ne?
Öykü:Şaşkı ve korkak bir halde...Ne? der...
Arda:Benim adım Arda
Öykü:Anlamıştır...Birazda düşüncelidir.Bu ana kadar hep tartışdığı bu adamın neden adını sormamıştır...Beyninde bir sürü sorular uçuşmiştur.Adım Öykü der...
Arda:Öykü...güzel isim Öykü...
Öykü:Şey...ben gözüne buz koyacaktm.Özür dilerim.
Arda:Tamam.Anlaşılan gözüm feci bir durumda.
Öykü:Şey evet...der ve buzu ardanın gözüne koyar.İkiside birbirlerini yüzüne bakma zorundalardır...Birbirlerinden gözlerini kaçırmaya çalışır.Tam göz göze gelecekleri an kapı çalar.
Öykü kalkar ve kapıyı açar.Kapya gelen Leyladır.
Leyla:Merhaba canım.
Öykü:Merhaba.
Leyla:Sizi yemeğe davet edecektim.Tabaklarınız kırılmıştı ya.Hem yemek yapmaya vakitte bulamamışsınızdır.
Öykü:Biz yemeğimizi yedik.Teşekkürler.
Leyla:Olsun çay içeriz.Sohbet ederiz.
Öykü:Bi saniye ben bi sorayım.
Leyla:Peki.

Öykü içeri girer ve ardaya...
Öykü:Doktor hanım çaya çağrıyor.
Arda:Git o zaman...
Öykü:Sen...
Arda:Saat baya geç oldu ben gideyim.Zaman nasıl geçti anlamamışım.
Öykü:He...Peki.Tekrar tekrar teşe...
Arda:Lütfen artık teşekkür etme.
Öykü:Peki der.
İkisi kapıda bekleyen Leyl’nın yanına giderler.Merdivanalrı beraber inerler.Leyla’nın kapısan gelmişlerdir.
Arda:Evet kızlar...size iyi sohbetler.
Leyla:Aaa siz gidiyormusunuz?
Arda:Evet.
Leyla:Peki o zaman görüşürz.
Arda ve Öykü birbirlerine bakarlar...
Arda:Görüşürüz.Öykü...
Öykü:Görüşürüz.
Der ve ayrılırlar....

Arda arabasına biner , radyoyu açar...Radyo’da Murat Çelik’ten TUTSAK KAHRAMAN şarkısı çalmaktadır...
Fonda bu şarkı...Görüntüler...Öykü ve Arda’nın karşılaştığı sahnelerle dolu bir klip hayal dünyamızda...
Şarkı Sözü...
Murat Çelik – Tutsak Kahraman
Nerden başlasam nasıl anlatsam
Belki de sözlerim boşluğunu kanatır
Bugün yeni bir gün açtım perdemi
Alnımda pencerenin buz gibi soğukluğu
Kırdığım aynalarda kan rengi sorular..
Ben gecelerin saçında seni ördüm
Birikmiş yalnızlığımdan sana öyküler sundum
Seç al birini nasılsa bir yazan var
Hepimiz bir başkasının öyküsünde tutsak
Kalbinin savaşında ben yanlış kahraman..
Yaşam bize sunulan tek kişilik bir oyun
Yarın kapı altından bırakılan mektup
Seç al birini bak yerimize düşünüyorlar
Hepimiz bir başkasının yalanına ortak
İnancın savaşında biz tutsak kahraman..
6. BÖLÜM SONU
Mehmettoprak
Administator
Administator
Mehmettoprak

Mesaj Sayısı : 282 Rep Gücü : 300 Başarı Sistemi : 12 Yaş : 36 Cinsiyet : Erkek Kayıt tarihi : 22/12/11 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Ejderha Doğum tarihi : 27/02/88 Nerden : Diyarbakır İş/Hobiler : Öğrenci

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 05, 2012 9:34 pm

bölümler harika dizi olsada seyretsem dedim Smile ellerinize kaleminize sağlık
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 05, 2012 11:03 pm

Mükemmel maaşallah subhanallah çok iyi gidiyor.Tebrik ederim, ellerine emeklerine, düşüncene, hayaline sağlık Kübra'm. öpmek Ya zübbe öyle havalanırsan el oğluda böyle bir yumrukla havanı indirir Arda efendi. hıh
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPerş. Tem. 05, 2012 11:45 pm

he haliyle her bölümyle süper bu bölüm arda&öykü sahnelerş daha çoktu ve daha heyecanla okudum Smile

Ceylan:Abla o adam kızın kocası mı?

inşallah ilerideki bölümlerde olur Smile
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyCuma Tem. 06, 2012 8:54 pm

kahkaha Kız Allah seni ne yapmasın mimika.Sen beni güldürdün Allah'ta seni güldürsün inşaallah amin.Ama haklısın haydi hayırlısı bakalım.
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPtsi Tem. 09, 2012 1:11 pm

Very Happy ne mutlu bana Very Happy
Livâ-ül Hamd
Moderatör
Moderatör
Livâ-ül Hamd

"DURU MELEĞİM" <3 ;)

"AŞK-I MÜJGAN" <3 ;)

NECİP FAZIL KISAKÜREK <3

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPtsi Tem. 09, 2012 7:49 pm

Evet ne mutlu sana. Smile
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptyPtsi Tem. 09, 2012 10:36 pm

Very Happy ama neden güldüğünü anlamdımki
mimika
Üye
Üye
mimika

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptySalı Tem. 10, 2012 2:37 pm

7. bölüm trafiğe takıldı galiba heyecanla bekiyoruz malum istanbul trafiği Very Happy
Nazlıcan
Süper Moderatör
Süper Moderatör

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptySalı Tem. 10, 2012 6:02 pm

yok bizim burada trafik, Very Happy aslında dün ekliyordum düzenlerken falan biraz beklettim başka şeylerde yapıyordum o yüzden web sayfasının süresi doldu. Bende kapattım en kısa zamanda ekleyeceğiz inşAllah...
kubraesra
Süper Moderatör
Süper Moderatör
kubraesra

Mesaj Sayısı : 1127 Rep Gücü : 1326 Başarı Sistemi : 88 Yaş : 31 Cinsiyet : Kadın Kayıt tarihi : 02/07/09 Zodyak : Balık çin astrolojisi : Horoz Doğum tarihi : 10/03/93 Nerden : tek türkiyeden

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptySalı Tem. 10, 2012 6:32 pm

7.BÖLÜM

Mekan/ Arda’nın evi
(Arda Eve varır. Anıl onu bekliyordur.)

Anıl: Abi nerde kaldın
Arda: Ev taşıdımda.
Anıl: Evmi taşıdın abi ne diyorsun sen ne evi sen iyimisin abii gözüne ne oldu?
Arda: (Gülümser. Öyküyü anlatır ona tanıştıkları zamanı falan) Evini taşıdım işte.. Gözüm işte yoldaki adamla dalaşınca oldu hı bide hani Ceylan vardı ya bayılmıştı kız hastaneye götürmüştük onlarda o apartmanda oturuyorlarmış onuda gördüm.
Anıl: Hııı ..Aaaa öyle bende görmek istiyorum. Bi gidelimmi abi.
Arda: Ne yapacan oğlum.. Yoksa aşıkmı oldun kıza
Anıl: Saçmalama abi ya kız benden kaç yaş büyük. Bilmiyorum ya çok ısındım ne biliyim sanki tanıyorum daha önceden.
Arda: Sendedemi öyle oldu. Neyse yarın gidelim gece yarısı oldu hadi yatalım.
Anıl: Tamam.

(Yatarlar.)

Mekan/ Arda’ların evi
Sabah kahvaltı yapıyorlardır.

Anıl: Abi ne zaman gideceğiz.
Arda: Oğlum çatladınmı gideriz öğlen falan olsun once
Anıl: Of iyi ya…

(Kahvaltı falan yaparlar Arda şirkete gider. Anıl da okula.)

Mekan/ Ceylan+Leyla ev

Osman, leyla, ceylan kahvaltı yapıyorlardır.

Leyla: Osman seninki üst kata taşındı haberin varmı?
Osman: Benimki?
Leyla: Hani yokmuydu elini kesen kız hani senin çok tatlı bulduğun.
Osman: hı of Leyla ya sen hala ordamısın. Taşınsın. Hem nerden benimki oluyor o kız.
Ceylan: Tamam tartışmayın artık ya.
Leyla: İyi ya. Haa Ceylan sen ne zaman dönüyorsun okula bitmedimi raporun senin?
Ceylan: Yok bitmedi var daha biraz.
Leyla: İyi hadi bakalım. Osman ben işten ayrlıyorum. Şu bizim klinik işide var.
Osman:Tamam ben ayrılayım.
Leyla: Yok sen kal canım ben ayrılayım toparlayınca sende ayrılırsın.
Ceylan: Ne ayrılması abla ya nasıl geçineceğiz.
Leyla: Kızım bizimde birikimimiz var heralde. En kısa zamanda hallederim ben ama bilmiyorum ya.. Açamazsak.. ya neyse konuşmayalım bunları boşverin. Biz çıkalım hadi osman, sen napacaksın ceylan?
Ceylan: Bilmiyorrum ya biraz dolaşıyım diyorum.
Leyla: Tamam dolaş ama o spreyi yanına alacaksın ve kendini fazla yormayacaksın.
Ceylan: Of tamam abla ya
Leyla: Oflayıp poflama. Hadi Osman gidelim.
(Giderler. Ceylanda hazırlanır biraz dolaşır.)

(Akşam olur. Leyla eve gelmiştir. Ceylan ise zamanın nasıl geçtigini anlamamıştır.)

(Leyla ceylanı arar.)

Ceylan: Alo abla noldu
Leyla: Birşey olmadı ceylan sen saatin farkındamısın
Ceylan: Ne var abla ya daha 7 saat
Leyla: Hemen eve Ceylan
Ceylan: Tamam ya. Geliyorum.

Mekan/ Arda’nın evi

Arda: Anıllll hadi hazırmısın gidelim
Anıl: Tamam abi… hıh geldim işte. Hadi gidelim
Arda: Tamam (yola çıkarlar.)

Mekan/ Leyla ile Ceylanların sokağı

(Ceylan eve yaklaşmıştır. Birden önüne biri çıkar.)

Ceylan: ahh (korkar)
Neco: korkma kız
Ceylan: Sen kimsin be manyakmısın
Neco: Aaaa ayıp oluyor ama ceylan
Ceylan: Adımı nerden biliyosun sen ya kimsin.
Neco: İnsan sevdiğinin adını bilmezmi
Ceylan: Ne diyosun sen ya çekil önümden (der gidecekken adam kolundan tutar.) bırak kolumu ya canım yanıyor.
(O sırada arabayla arda ile anıl gelirken ceylanı görür ve arabayı durdurur.)

Arda: Ceylan iyimisin, bırak kızı
Neco: Sen kimsin be
Arda: Görürsün şimdi kim olduğumu. (der bir tane geçirir. Adam kaçar gider, giderkende;)
Neco: Yine görüşeceğiz ceylan.
Arda: Yürü git be. İyimisin sen
Ceylan: İyi.. İyiyim. Sağolun.. Ama siz yani burda
Arda: Bizde size gidiyoduk. Kardeşim size görmek istedi durumunuzu merak etti.
Ceylan: Hmm buyrun gidelim. Arabaya gerek yok zaten şurda ya ev.

(Gideler.Leyla kapıyı açar.)

Leyla: Ceylan.. Aaa merhaba hoşgeldiniz.
Ceylan: Yolda karşılaştık. Onlarda buraya geliyorlarmış.
Leyla: Hımm hoşgeldiniz buyrun.
Arda: Hoşbulduk.

(içeri geçerler.Otururlar)

Ceylan ıle Leyla yemek hazırlarlar.Arda ıle Anıl da ıcerde oturmaktadır.Leyla mutfaktan seslenır
Leyla:Kusura bakmayın sızı yalnız bırakıyoruz yemeı ocağa koyup gelıyoruz emen.
Arda:Estafurullah...Bızım atamız.Önceden haber vermelıydık.
Leyla:Çok şükür bıtırdık.
Arda:Annenız babanız yoklar mı?
Ceylan:Annem...der demez kapı çalar.Ceylan kapıyı açmaya gder.
Ceylan:Aaa hoş geldın Öykü abla.
Öykü:Hoş bulduk canım lurabıye yapmıştım da sızede getıreyım dedım.Kokmuştur.
Ceylan:Ayy Öykü abla gel gel ıcerı.
Öykü:Mısafırınız var galıba ben raatsız etmeyım.
Ceylan:Yok yok yabancı değıl gel senınkı ıcerde.
Öykü:Benım kı...?
Icerı gırerler.
Öykü Ardayı görünce şaşırır.Ardada Öyküyü görünce sevınmıştır ama bellı etmemeye çalışır.
Leyla:Aaa hoş geldın Öykücüm.
Arda:Hoş geldın.
Öykü:Hoş bulduk.Raatsız etmıyorumdur umarım.
Leyla:Yok canım ne rahatsızı.Arda Bey ve kardeşı Ceylan’ı zıyarete gelmışler.Otursana canım.
Öykü:Şey pekı bıraz oturayım barı.
Arda:Nasılsın Öykü?
Öykü:Şey.ıyıyım...Sen...Sız.
Arda:Bende ıyıyım.Şey ne dıyorum.Bızım şırket her sene Kımsesız çocuklara pıknık yapıyor.Sız de katılmak ıstermısınız.?
Leyla:Aaa çok güzel çok ayırlı bır ış.Tabıkı katılırız.Değıl mı Öykü.
Öykü:Bende mı.
Arda:Bu kurabıyelerı sen mı yaptın.
Öykü:Evet.
Arda:Bu kurabıyelerden yapacaksan gelırsın.(Güler)
Öykü:Tabı tabı yaparım.
Arda:Tamam o zaman hanımlar anlaştıgımıza gore bu haftasonu pıknıge gıdıyoruz. (Leylaya dönerek.) He nişanlınızdı herhalde hastanedekı doktor bey.Ona da söylersenız.Oda gelirse çok memnun oluruz.
Leyla:Tabı söylerım.Bu fırsatı kaçırcağını sanmıyorum.Son günlerı bayağı bır yorulmuştu.
Anıl:Eee yemek yemeyecekmıyız.
Arda:Anıl...Kusura bakmayın bıraz patavatsız bır çocuk.
Leyla:Olur mu canım haklı çocuk.Bız masayı hazırlayalım.
Ceylan ve Öykü de kalkar azırlamak ıçın.Masayı hazırlamayı hemen hemen bıtırmışlerdır.Bır tek bardaklar eksıktır.Öykü bardakları almak ıçın mutfağa gıder.Tam bardakları alacağı zaman bır bardağı yere düşürür.
Içerdekıler sesı duyunca emen Öykü’nün yanına gder.
Arda:Ne oldu?
Öykü:Sanırım Leyla’ya bır bardak borcum oldu.
Hepsı güler...
Hepsı yemeklerını yer vedalaşır ve evlerıne dağılırlar.Gece olmuştur.
Mekan/Ceyla’nın yatak Odası.

Radyoyu açar dınlemeye koyulur

Mekan/Hakkari/Yüksekova-Dağlıca bölgesi Yeşiltaş Karakolu

Umut nöbetını bıtırmış ranzasına uzanmaya gıtmektedır.Yatağına uzanmış gözlerını kapamıştır.Tam o sırada nöbet kulübesı batı tarafından kaleşlıkof ve g3 seslerı yükselmektedır semaya...Umut bu sesı duyar duymaz dığer arkadaşlarıyla bırlıkte sılahlarını alıp koşarak çıkmış sıcak temasa geçmışlerdır.Baş Çavuş’un hadı seslerı...Sılah seslerı karışmıştır.Ortalık mahşer yerıne dönmuştur 15 sn ye ıcerısınde.Umut’un aklından duşunceler ardı sıra sıralanmaktadır.Hıç bu kadar kalabalık gelmemışlerdı.Umutun gözü bır ara nöbet kulübesıne takıldı.Kan sıçramıştı demır olan yerlere.Bıraz önce nöbetı devrettığı arkadaşı şımdı orda değıldı.Eğılerek oraya gıtmeye çalıştı.Ulaştıda emelıne.Alper’ı yaralanmış bır şekılde yerde gördü.Umut Alper’ın karnından oluk olku akan kana baktı.Ayağını bastığı yer kan çamuruna dönmuştu.Alperın kan kaybından ölmesı an meselesıydı.Alper’ın gözlerı yukarıda belırsız bır noktaya bakıyordu.Bırşeyler mırıldanıyordu.Umut yaklaştı Alper’e...Dudaklarından Kelıme-ı şahadet döküldü.Bıraz sonra yuzunde anlamsız bır gulumsemeyle Şehıtlık şerbetını ıçmıştı.Büyük bır patlama oldu.Masmavı ve parlak bır ışık cıkartmıştı bomba.Toprağam dedığı bır arkadaşı ve şakalaşıp gülüp eylendığı badısı şımdı yerde şarapnel parçaları vücütlerına ığne gıbı saplanmış halde yerde yatıyorlardı.Umut sadece bakabıldı.Hıç hareket edemedı.Kulakları uğuldamaya başladı.Durduğu yerde elını başına koydu ve çömeldı.Bakakalmıştı kanlar ıçerısınde yerde yatan fıdanlara.Yaşamdan ölüme geçışın olduğu yerdekı huzuru hıssettı.Az öncekı uğultu dayanılmıycak hale gelmıştı.Umut kulaklarından kan aktığını hıssetı.Oda yaralanmıştı.Ama hıç bır acı hıssetmıyordu.Sadece kulaklarındakı bıtmek tükenmek bılmeyen uğultu ve ıslaklık.Umut ellerıne baktı.Annesının ellerını tuttuğu o eller kanlar ıçındeydı...Bacağındakı acıyı hissetti...Yere yığıldı.
Ceylan’ın açmış olduğu radyoda Dağlıca şarkısı çalıyordu.Radyo’nun sesı bırden oyle bır çoğaldıkı tüm mahalle bu şarkıyla çınlıyordu.Sokaklar boş gökyüzünde kapkara bır bulut.Ağlıyordu bomboş sokaklar.Bu sessızlık çığlıkmıydı yoksa.

DAĞLICA

“Sağlıcakla kal dedik, Dağlıca’da kaldılar,
Umutlarını, her birinin yarınını çaldılar,
Telsizlerle ihbar edip uçuruma saldılar,
Soysuzluğa her dem çanak tutanlarımız…”

Yüce dağlar başında doruklardayız
İhanet çemberinde soluklardayız,
Ay vuru...nca geceye yola koyulur,
Karanlığa siperler kazanlarımız.

Vay lele yar gün ola yana Dağlıca,
Dağlanan yürek sana Dağlıca,
Vay lele yar dar ola cana Dağlıca,
Kana kana kanla dola Dağlıca

Dile gelsin dağ bayır satanlar için,
Sürülere katıp da kaçanlar için,
Sonsuzluğa yürüsün gidenlerimiz,
Soysuzluğun kalbini delerek geçin
...Bölüm Sonu...
kubraesra
Süper Moderatör
Süper Moderatör
kubraesra

MesajKonu: Geri: Yaşanmamış Yıllar   Yaşanmamış Yıllar - Sayfa 2 EmptySalı Tem. 10, 2012 6:34 pm

Bıraz rötarlı olarak bölümümüzü yükledık umarım beğenırsınız.Ayrıca güzel yorumlarınız ıçın teşekkür ederız...

Yaşanmamış Yıllar
2 sayfadaki 6 sayfasıSayfaya git : Önceki  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sonraki
 Similar topics
-